Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvettek egyetemre, de túl...

Felvettek egyetemre, de túl nehéznek találom, tudnátok jó szakmákat mondani?

Figyelt kérdés

Fél éve járok egyetemre, a ZH-im jól mentek, és azt hittem menni fog ez az egész :) Aztán jött a vizsgaidőszak és szó szerint már csak pofára is vagy én nem tudom megvágnak folyton folyvást. De nem csak engem, hanem az összes embert akivel én kommunikálok nagyjából így áll, mint én. Még van 2,5 hetem levizsgázni és ez is a cél, de eléggé elment a kedvem tőle.


Lehet félre is nyúltam, mérnök informatikus karra jelentkeztem, de szerintem elég nagy genyóság is, hogy Analízis, Lineáris algebra tárgyakból, a kettest nem lehet összeszedni számításokkal, mert inkább megtanulhatatlan elméletet kérnek...


Kérdésem lényege, tudtok mondani valami más megoldást, hogy agyilag ne rokkanjak bele? Mert eléggé meg is visel ez az egyetem. Másik szakot kéne választanom? Vagy valami jól fizető OKJ-s szakmát tudtok mondani? Nem érzem magam hülye gyereknek, jó gimit végeztem, nyelvvizsgám is van, egyetemre is felvettek, de valahogy OKJ és egyetem közé kéne belőnöm a dolgokat, mert falfestő és ilyen "egyszerűbb" munkát végző szakmunkás nem akarok lenni. Valami kellemes irodában csinálni a dolgokat, délután elmenni a gyerekekért, este alátenni az asszonynak és repeat egy kis szép lakásban egy autóval :D


Nagyjából ezek az anyagi és életminőségbeli elvárásaim.


Köszönöm a válaszokat!



2014. jan. 15. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak az első félévben érzed, hogy ez a mennyiség túl sok. Minél jobban haladsz előre tanulmányaid alatt, annál jobban fogod visszasírni az első félévet. :-)

Úgyhogy ha csak a tananyag mennyiségével van probléma, akkor nem érdemes rögtön túldramatizálni a dolgot, lesz ez még rosszabb, majd belejössz. Az pedig alapszabály, hogy nem gondolkozunk olyanon, hogy "Minek kell nekem ilyet tanulni?". Ez már nem ovi, rengeteg tárgyat pusztán kiszúrásból fogsz tanulni, nem lesz értelme. De ez mindenhol ilyen.

2014. jan. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem első éve nehéz. És nem a tantárgyak miatt általában, mert lesz még egy-két húzós tantárgy. Az ok inkább abban rejlik, hogy középiskolában nem úgy kellett tanulni, ahogy egyetemen, így természetes, hogy első évben rossz jegyeket kapsz vagy sokat buksz. Ez ne törjön le, nézz a környezetedre, nekik is új még ez a szitu.

Kérdezz meg idősebbeket, másodéveseket, hogy ők anno hogyan mentek át ezekből. Ezért (is) hívják az első évet szóróévnek.

2014. jan. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De még azt is összehozhatom, hogy egy tárgyam se lesz meg... legjobb esetben is csak 4 a 7 ből, ezzel úgy már ki is tudnék békülni sőt még a hárommal is.. De ha egyse lesz azért nem maradhatok az belátható :S


Ezért is kérdeztem B tervnek

2014. jan. 15. 23:09
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben szakot vagy egyetemet váltanék. Nem csak BME-t végzett mérnökinformatikusokat vesznek fel. Egyébként a sokak által lenézett Corvinuson gazdaságinformatika szakon nekünk is pont az anál volt a nagy szórótárgy, ha nem volt meg elméletből összesen 40%, akkor bukta. Legalább a linalg nem volt akkora szopi a tanár jófejsége miatt.
2014. jan. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

"valami jól fizető OKJ-s szakmát tudtok mondani?"


Ha lenne ilyen, akkor szerinted menne és szívna bárki is az egyetemen?

2014. jan. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
BME? :))
2014. jan. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!