Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kell főiskolára jelentk...

Hogyan kell főiskolára jelentkeznem?

Figyelt kérdés

tavaly érettségiztem esti tagozatra jártam, ott a tanárok nem szóltak, így lemaradtam róla. most szeretnék jelentkezni főiskolára. hogyan kell tennem? az iskola és a szak már meg van, pontkalkulátor alapján jó esélyem van.

egy szakot szeretnék csak bejelölni, az mennyibe kerül?


2014. jan. 17. 07:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Nos ha megtaláltad a pontszámtó kalkulátort, akkor a honlap is megvan ahol jelentkezni kell. www.felvi.hu

Itt minden információ megvan ami a jelentkezés feltétele egy adott szakra, minden évben megjelenik a felvételi tájékoztató (elektronikusan a felvi oldalon van kint, meg persze könyv formájában is boltban lehet megvenni)

Alapból annyit mondok hogy mindenféleképpen a felvi pontszámtó kalkulátorán ellenőrizd le hogy rendelkezel e az adott szak felvételi követelményeinek megfelelő érettségivel.Ha igen akkor léphetsz tovább.

Beregisztrálsz egyszer a honlapra, ha ez megvan akkor a honlapon belül az "én felvim" menüre lépsz és itt a 2014-es szeptemberi jelentkezésre, emailben kapsz egy biztonsági kódot (tehát gyakorlatilag egy dupla regisztráció van, első regisztráció csak a honlapra szól, második meg maga a felvételi kérelem kitöltéséhez szükséges regisztráció)Ha megvan a második biztonsági kódos reg is, akkor értelemszerűen kitöltöd az adatlapot és mented. De legfőképpen elolvasol mindent figyelmesen, mert ez nem egy pár soros tudnivaló. A jelentkezés 9000 Ft, akkor is 1 helyre jelentkezel csak, és akkor is ha 3 helyre. Ha 3-nál több helyet jelölsz meg az jelentkezési helyenként +2000 Ft. Összesen max 5 helyre lehet jelentkezni egy felvételi ciklusban. De a fizetendő összeget, az utalást a hitelestést mindent megtalálsz a felvin.

2014. jan. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!