Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes e harmadévben átmenni...

Érdemes e harmadévben átmenni egy másik egyetemi szakra?

Figyelt kérdés
2.5 éve járok egy szakra, de rájöttem nem ezzel szeretnék foglalkozni. Sok időt és energiát is elvesz, mert egy nehéz szak. Nagyon sokat kell rajzolni. Nincs nagy érdeklődésem már felé és nagy készségem sem hozzá. Menjek át egy másik szakra? Vagy találjak ezen belül valami irányt? Csak sajnos a fő tárgyak azok amiket nem szeretek. 22 éves vagyok. Érdemes e átmenni máshova?

#egyetem #dilemma #harmad év
2014. jan. 17. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Mennyi van még hátra? Mert ha 2.5 évig végigszenvedted magad, akkor nem lenne érdemes 1 évvel a diploma előtt feladni (már ha nem elsőéves vagy azóta :))

Aztán ha megvan, akkor legfeljebb csinálsz még egy diplomát.

Amúgy milyen szak amire most jársz?

2014. jan. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Építész szakra járok. Osztatlanon vagyok (ami 5 éves, de 1 évet csúsztam már), ha lemegyek bsc-re az 4 éves, de az is 1 éves csúszással lenne. Így még bsc-n is 2.5 évem van hátra. Nem tudom mit tegyek.:(
2014. jan. 17. 19:40
 3/8 A kérdező kommentje:
Hozzátenném, hogy ezt a szakot a diákok >90%-a nem végzi el 5 év alatt.
2014. jan. 17. 19:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem válts.

Én is hasonló cipőben vagyok, bár nekem már csak egy félévem van hátra és nem vagyok csúszásban, így már nem lenne érdemes otthagyni, de egy évvel ezelőtt sem szerettem már és gondolkoztam a váltáson, csak nem mertem megtenni... Szóval saját tapasztalataimból kiindulva azt mondanám, ha még 2.5 fél éved van hátra, az elég sok idő egy olyan szakon, amit nem szeretsz, inkább hagyd és keress valami olyat, amit szeretnél csinálni! Van-e olyan szak, amire szívesen átmennél? Nálam ez volt a másik probléma, amiért nem váltottam tavaly igazából, tudtam, hogy nem szeretem a jelenlegi szakomat, de nem tudtam, hova mehetnék, nem volt ötletem, hova jelentkezzek helyette... Azóta már tudom, mit akarok csinálni, így már sokkal egyszerűbb a helyzet (ezt befejezem és megyek is oda), bár kicsit sajnálom, hogy nem gondolkoztam előbb, dehát ez van, szóval véleményem szerint ha van valami olyan, amit sokkal szívesebben csinálnál, akkor tedd azt! :)

2014. jan. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én már tavaly ott akartam hagyni a szakomat, szintén 22 éves vagyok, és egyszerre két szakot végzek. Végül maradtam, most lesz egy közgazdász diplomám, de kétlem, hogy valaha ezen a területen helyezkednék el. De hátha mégis jó lesz valamire, így már befejezem.

Ha neked még ugyanannyi van hátra, hagyd ott, de próbálj helyette valami olyat keresni, amibe már előre betekinthetsz. Szerintem a rossz választások fő oka, hogy a hallgató nem tudja, hogy az adott szakon végzők ténylegesen mit csinálnak, mi a napi rutin stb.

2014. jan. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha már nagyon nem szereted, akkor válts. 22 évesen még belefér, van aki ilyenkor megy egyetemre. :)
2014. jan. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Még annyi kérdésem lenne, hogy ha netán váltanék, a képzés árát vissza kell fizetnem? Vagy azt csak akkor ha abba is hagyom és nem megyek át másik egyetemi szakra? Tehát átvételkor fizetnem kell?
2014. jan. 19. 23:57
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell visszafizetned.
2014. jan. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!