Mi legyek ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

Teljesen döntésképtelen vagyok. Van pár irány ami érdekelne, de ezek eltérnek egymástól, csupán ezeket végezném szívesen.. lennék sportkommentátor(szeretem a sportot és beszélni), tolmács(angol nyelvet szeretem és jól megy, más nyelvvel is boldogulok), akár jogász is.


Mivel lehet később elhelyezkedni? Olyan szakmák érdekelnének amelyek jól fizetnek. Nem baj ha sokat kell tanulni, tanulással jó barátságban vagyok, és majdnem mindig kitünő eredményeim vannak. Most vagyok 16 éves.


Tudnátok ajánlani szakmákat, illetve hogy melyik egyetemen tanuljak tovább?


2014. jan. 17. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:

gonosz :DDD


amúgy ebben a cipőben jártam én is, és neked is azt kell tenned, mint nekem :) (kellett volna :DD)


(ha megteheted) már jövő évtől látogasd az edukáció kiállítást, jó támpontokat tud adni, és annyi sok sok infó meg minden szakad a nyakadra, hogy lesz kedvedre való; persze ne higgy el mindent, általában a szép oldaláról beszélnek - főleg a műszakiknál - nem arról a több tíz munkaóráról, amit egy rajz leadásához szükséges


(szintén ha megteheted, és meg tudod beszélni ofőddel) már jövő évtől menj el nyílt napokra egyetemeken, mert ez szintén egy jó rálátás mindenre... menj el olyanokra is, ami első blikkre annyira nem érdekel, hátha mégis



igazából én is annyira tanácstalan voltam (mert érdekelt meteorológia, pszichológia, építészet, közlekedés, járművek, sport), hogy mikor felvi jelentkezésnél bejelöltem a 4 lehetőséget, végül a megváltoztatásnál (egyszer lehet) a korábbi utolsó lett az első :D tehát teljes káosz volt


no de akkor írásod kivesézvén

kommentátor: hááááááát... borzalmasan nehéz bekerülni oda, protekció, és tényleg, olyan hang, hogy az angyalok lejönnek az égből; erre esetleg egy BKF-et ajánlok (bármennyire is unszimpatikus az egyetem, és büfének tartom; elnézést mindenkitől), de ott te fizetsz (azért honlapot lesd meg, hátha találsz ezekről infót)

tolmács: nem tudom van-e alapszak, de minden alapszakról lehet menni tolmács mesterszakra... szóval ez amolyan mentőöv tud lenni, ha rossz alapot választottál

jogász: húú hát... iszonyat száraz, iszonyat hosszú, de van benne pénz


by the way, SOSE legyen a pénz a fő szempont, mert belepistulsz az életbe, ha éveken át azt csinálod, amit nem szeretsz; de ha pénz, akkor pénzügy, könyvelés, meg ezek, BGF (mondjuk)

2014. jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

döntsd el, mi ér többet


A, sz@r munkát végzel, de havi 600e-et keresel vele, mondjuk 10 éven keresztül, az 120 hónap 72 millió Ft mínusz a megélhetésed.


B, olyan munkát csinálsz amit szeretsz, ebben nem fogsz tudni elhelyezkedni, avagy minimálbért kapod ami 80-100e jobb esetben nettóban. Ezzel 10 év alatt csak 12 millió Ft mínusz a megélhetésed.



Sajnos a emberek maximum 5%a az, aki olyan munkát végez, amit szeret és amit meg is fizetnek. Ebbe az 5%ba nagyon nehéz bekerülni.

2014. jan. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek, különösen az elsőnek, átgondolom újra a dolgokat! :)
2014. jan. 18. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!