Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes lenne jelentkezni...

Érdemes lenne jelentkezni Kereskedelem és Marketing alapszakra ha nem tanultam semmi hozzá kapcsolódót a középiskolában?

Figyelt kérdés

10, osztályos tanuló vagyok. Nemsokára el kell dönteni,hogy melyik tantárgyból szeretnék fakultációra menni a következő években. Kitűnő tanuló vagyok,de sajnos egyik tantárgyból sem érzem úgy,hogy kiemelkedően jó lennék. Szüleimnek sincs fogalma arról,hogy hova mehetnék. Amit biztos nem szeretnék:töri,tesi,kémia,biológia,földrajz

A mai napig fogalmam sem volt,hogy hova mehetnék továbbtanulni. Ma néztem a Felvi.hu-n a szakokat ahol a legjobban a KERESKEDELEM ÉS MARKETING SZAK tettszett.

Az a problémám,hogy egy vidéki, 6 osztályos gimnázium tanulója vagyok. Egyik órából sincs emelt számú. Édesanyám angol tanár,de sajnos kiskoromban nem tanultam meg folyékonyan angolul így ugyanazon a szinten vagyok belőle mint az osztálytársaim. Nagyon tettszik ez a szak,de anya azt mondta,hogy vannak direkt ilyen középiskolák,amik a gazdaságira, pénzügyre specializálódtak és az onnan jövő tanulóknak hatalmas előnye van velem szemben.

Még azt olvastam,hogy a szakirodalom angol nyelven van. (sajnos még középszinten sem vagyok angolból). Nem találtam meg,hogy miből kéne emelt szintű érettségi.


Érdemes ebben az irányban gondolkodnom vagy a másik iskolából jövő diákok tényleg nagy előnyben vannak? Ilyen szintű angol tudással (nyáron még tanulok anyával) érdemes lenne elkzedeni?



2014. jan. 18. 13:30
 1/4 A kérdező kommentje:
esetleg milyen szakokat ajánlotok?
2014. jan. 18. 13:39
 2/4 anonim ***** válasza:
Menj olyan szakra, amivel el is tudsz majd helyezkedni.
2014. jan. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem nem érdemes erre a szakra menned. De nem azért mert nem kereskedelmi vagy közgazdasági szakközépbe jártál, hanem azért mert szinte lehetetlen vele elhelyezkedni, tömegszak, sehol sem keresik az ilyen diplomával rendelkezőket.

Bocsánat de amit anyukád mond az butaság de nagyon nagy, a középiskolai anyag köszönő viszonyban sincs az egyetemivel, aki ilyen szakközépből ment ahol már tanult szaktárgyakat annak kb előnye lesz veled szemben az első héten..mert hallott de nem tovább. Szóval attól nyugodtan jelentkezhetsz hogy gimnáziumba jársz...az angolt meg még simán behozod..arra rá kell hajtanod akárhova mész is tovább gimi után, mert az mindenütt kell.

Olvastam hogy miket nem szeretsz..akkor matek fizika, informatika irány lenne jó neked..azokat nem soroltad a nem szeretem kategóriába..

2014. jan. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
1. féléves kereskedelem marketinges hallgató vagyok Szegeden, előttem szólóknak igaza van a középiskolai anyag köszönő viszonyba sincs ezzel amit itt tanulunk. Sima 4. osztályos gimiből jöttem ide és nem érzem semmi hátrányát. A nyelvről annyit hogy a diploma megszerzéséhez már kötelező a gazdasági közép vagy a felső fok, szóval kb énis dobhatom ki a középfokúmat
2014. jan. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!