Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A nőgyógyászoknak milyen...

A nőgyógyászoknak milyen tantárgy kell? Illetve az ortopéd és traumatológusnak?

Figyelt kérdés
Biosz gondolom és még??

2014. jan. 19. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:

orvosira: biosz emelt és fizika vagy kémia emelt

egyetem 6 év utána szakosodás, pl. nőgyógyász 5 év

2014. jan. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, kicsit el vagy tévedve. A nőgyógyász és az ortop/trauma orvosi szakosodások. El kell végezned, egy hat éves általános orvosi egyetemet (SZOTE, POTE, DOTE, SOTE), és ez után lehet szakosodni a szakosodás szülész-nőgyógyász esetén öt, ortop/trauma esetén hat év.

Egyetemi felvételihez kell egy emelt biosz érettségi, és vagy egy emelt kémia, vagy egy emelt fizika érettségi. Továbbá az egyetem elvégzéséhez egy középfokú angol nyelvvizsga elengedhetetlen.

Tehát egy ortopédus-traumatológus képzés érettségi után még 12, a szülész-nőgyógyász 11 év.

2014. jan. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nyilván azért tettem fel a kérdést,mert nem igazán tudtam hogy a dolog hogyan működik.Köszönöm a válaszokat.
2014. jan. 19. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!