Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemeken főiskolákon a...

Egyetemeken főiskolákon a nappali tagozaton mennyire jellemző az, hogy estig tartanak az órák?

Figyelt kérdés

Azért érdekelne, mert nem biztos, hogy fogok kapni kolit, albérlet pedig eleve sztornó (nincs rá pénz, nincs kivel menni).

És ha estig is tartanak az órák akkor a haza jutás nagyon nehézkes lesz ugyanis este fél kilenc után a városomba már nem járnak buszok (vasút állomás nincs).



2014. jan. 20. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a saját egyetememből tudok kiindulni (ELTE, azon belül is PPK). Nálunk vannak olyan órák, amik este vannak, de azok is max. 19 óráig. Viszont ezek többnyire olyanok, amikből alapvetően van több időpont, több lehetőség is, szóval meg lehet oldani úgy, hogy ne legyenek óráid este.


De pl. van ismerősöm a BME-n, akinek heti kétszer van este 7-ig órája, de neki nincs is lehetősége áttenni máskorra, úgy tele az órarendje.

2014. jan. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nálunk ebben a félévben heti 3 nap volt amikor estig volt oktatás, ezek nem választható,hanem kötelező tárgyak voltak (tehát 19:45ig), volt amelyik katalógusos. én sem vagyok koleszos, se albérletes. ilyenkor vagy én mentem be kocsival, vagy ha kellett a családnak, akkor valaki mindig eljött értem,és hazavitt (25 km-re lakom)
2014. jan. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Úha, akkor ez problémás lesz :S

Én 70 km re lakom attól az egyetemtől, ahova menni akarok... vezetni meg nem tudok.

2014. jan. 20. 17:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nem tudod megoldani, megkérheted valamelyik évfolyamtársadat, hogy egy-egy alkalommal nála aludhass, illetve tudtommal mindegyik(?) kollégiumban van lehetőség arra, hogy valamilyen összeg fejében külsős bent töltsön egy-egy éjszakát. Azt hiszem, ehhez kell egy ott lakó, aki vállalja érted a felelősséget.
2014. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt, hogy 8:45-kor kezdődött és 21:45-kor ért véget a tanítás. 23-ra értem haza és másnap 8:00 folyt köv. De ez csak egy ilyen félév volt.
2015. okt. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!