Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kommunikáció és médiatudomány...

Kommunikáció és médiatudomány vagy szabad bölcsészet, majd kom. és médiatudomány szakirány?

Figyelt kérdés

Ez a két szak között vacillálok, mivel a kom. méd.tudományon jelenleg egekben van a ponthatár, gondolkodtam, a szabad bölcsészeten és onnan majd később tovább MA-ra mennék. Vélemények érdekelnének. Mivel ad többet a kommunikáció és médiatudomány sima alapképzésen, mintha a szabad bölcsészeten belül tanulnám? Szabad bölcsészetről is ugyanannyi esélyem van bejutni mesterképzésre? Ha szabad bölcsészt végzek lehetek újságíró vagy szerkesztő(könyv vagy újság)?

U.i.: Nem kell, hogy nem ér semmit, ostobaság odamenni, büfészak stb., nem ezt kérdezem.

Normális válaszokat előre is köszi.



2014. jan. 21. 18:00
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a szabad bölcsészen más dolgokba is belekóstolhatok, mint a filozófia, filmtudomány, stb. Inkább a kettő közötti különbség érdekel, pl. mondjuk a képzésben. Nem tudom, mennyire világos ahogy leírtam, lehet, már csak túlragozom...
2014. jan. 21. 18:45
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem nincs személyes tapasztalatom. De szerintem nem baj,ha először szabadbölcsészetet tanulsz. Mert Kommunikáció szakról elég sok ember került. A diploma fontos, de egy kommunikációs diploma nem ér többet egy művészettörténésznél. Ha újságíró vagy valami hasonló akarsz lenni, akkor többet számít a személyiséged és a portfóliód mint a diplomád. Nézz körül a különböző egyetemek szakjain. Lehet, hogy jobban megéri az ELTE szabad bölcsész szakja mint máshol a kommunikáció.
2014. jan. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!