Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Film rendező szeretnék lenni....

Film rendező szeretnék lenni. A színművészeti indít ilyen szakot, de jobban szeretik, ha oda az ember már vmi háttértudással pályázik. Így szeretnék elvégezni előtte vmilyen BTK-s szakot. Tippek?

Figyelt kérdés
Mindenképp irodalommal vagy filmmel esetleg színházzal kapcsolatos szakra gondoltam. Hallottam az ELTE filmtudomány szakáról. Aki ott tanul vagy ismeri ezt a szakot az ajánlaná az én esetemben? Milyen más szakokat ajánlanátok még? Szeretnék az eltén tanulni, mert Bp-n van minden ismerősöm és maga a város kulturális eseményei is vonzanak. Köszönöm a segítséget!

2014. jan. 13. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kiindulási pontnak jó az ELTE BTK filmelmélet és filmtudomány szakja, de mivel a nevében is benne van, ezért tényleg elméleti síkon mozog a dolog. Van egy kis filmkészítés, egyébként azt hiszem valamilyen filmkészítős MA-nk is van, de én ennyit tudok róla.

Hasonlóak a terveim, csak én színházban utazom, most BTK-n vagyok, mivelhogy nem jött össze a SZFE, szert teszek egy kis elméleti tudásra.

2014. jan. 15. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Milyen szakon vagy?
2014. jan. 15. 16:28
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyar szakos :)
2014. jan. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A nyelvészet része nem túl nehéz?
2014. jan. 15. 18:00
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit, de megtanulható :) Bár még csak most jönnek a nehezebb nyelvészetis tárgyaim, grammatika meg pragmatika, meg ilyenek... :D
2014. jan. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Az SZFE-n mi volt?:D Tudsz pár feladatot felidézni a felvételiből? A színház nekem is tetszik még nagyon.:)
2014. jan. 15. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!