Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyartanár szeretnék lenni....

Magyartanár szeretnék lenni. El tudná nekem valaki mondani, hogy hogyan működik ez a szak, hány évet kéne tanulnom és mire kell odafigyelnem?

Figyelt kérdés
A Pázmány Péter Katolikus Egyetem a legszimpatikusabb nekem ezen a téren. Esetleg aki ott tanul vagy tanult tudna nekem bővebb felvilágosítást adni,hogy hogyan működnek ott a dolgok?

2014. jan. 21. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Bár én nem ott tanulok, de én is gondolkoztam/gondolkozok a tanári pályán. 2013-tól bevezették az osztatlan tanárképzést, tehát egyből jelentkezhetsz magyartanárnak valamilyen szak párosításával, ezt az egyetem honlapján vagy a felvi.hu-n megtalálod, hogy milyen lehetséges szakpárosítások vannak.

10, 11 és 12 féléves oktatás van, a 10 félévesen 4 év tanulmányi idő + 1 év szakmai gyakorlat van, ezzel általános iskolai tanár lehetsz, a 12 félévessel középiskolai tanár, itt 5 év tanulás+ 1 év szakmai gyakorlat. A 11 félévesnél elvileg az egyik általános iskolai szak, a másik középiskolai, de ennek nem sok értelmét látom, és erről én sem tudok több infót.

2014. jan. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi szépen a válaszod! :) Nagyon hasznos volt :)

További válaszok is jöhetnek még...

2014. jan. 22. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!