Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszer-vegyész mérnök...

Gyógyszer-vegyész mérnök msc-re tovább menni környzetmérnöki diplomával?

Figyelt kérdés
Környezetmérnök bsc diplomával mennyi esély a benn maradásra a gyógyszer-vegyész mérnök msc képzésen?

2014. jan. 21. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan kollégám, aki megcsinálta környezetmérnök után a vegyész msc-t. És bár vért izzadott vele, ahogy ő mondta, de időben teljesítette. Szóval vágj bele, mert mindenképpen értékes diploma.
2014. jan. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bárhonnan lehet bárhova menni. Láttam már ennél cifrábbat is.
2014. jan. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jahh hogy nem is a kérdésre válaszoltam, bocsi. Kémiátok környezetmérnökin is volt, ha az jól ment, akkor esélyed van rá hogy meglegyen.
2014. jan. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól függ melyik egyetemről beszélünk. A BME Környészen végzők például ugyan azokkal a kémia alapokkal rendelkeznek mint a vegyészek, kivéve szervesből, helyette folyamatmérnöki és áramlástani, gépészeti dolgokat, illetve környezeti kémiát tanulnak. Gond nélkül mennek emberek vegyész vagy biomérnök msc-re. Egyes egyetemeken viszont a környezetmérnök inkább az építőmérnökökkel van egy hullámhosszon (vízépítős tárgyak, szennyvíz, stb), valahol meg nagyon agrár. Egyébként minden attól függ, hogy mennyire vagy szorgalmas.
2014. jan. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
SZTE-n tanulok kornyeszkent, nem BME-n, de a gyogyszer-vegyszer mernok msc csak a BME-n van...legalabbis eddig :) Nem tudom ott milyen szinten vannak kemiai tudas teren, illetve, hogy az itteni kemia elvaras mennyire egyezik meg azzal a szinttel.
2014. jan. 22. 20:48
 6/7 anonim ***** válasza:
nem akarlak elkeseríteni, de szerintem azért elég nagy. Sok kibukott vegyészkaros végül SZTE-t végez elég könnyűszerrel, és sokan pedig SZTE-ről jönnek át első év után hogy valami kihívás legyen. No, nem mintha a BME olyan brutális lenne, kis ésszel és erőbedobással azért teljesíthető. Ha van érzéked a kémiához, akkor vágj bele, de készülj, hogy sokat kell majd tanulni.
2014. jan. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Valahogy nem keserit ez el, ugyan is eddig is sejtettem, hogy nagy lehet a kulonbseg a ket suli kozott. :) De koszonom a valaszokat.
2014. jan. 23. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!