Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan oldanátok meg, hogy...

Hogyan oldanátok meg, hogy egyszerre nappali tagozatos suli, és munka (webprogramozás)? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Egyszer jelentkeztem az ELTE fizika szakra, de sajnos nem tudtam összeszedni magam, nem sikerült a suli. Azóta elvégeztem egy webprogramozás OKJ tanfolyamot, és ezzel szeretnék elhelyezkedni valami munkahelyen. Viszont nagyon szeretnék idén újra jelentkezni az említett fizika szakra, ahova már úgy mennék, hogy több anyagot sikerült magamtól átvennem, tehát már nem lenne olyan mély víz, mint elsőre. Viszont az állami féléveimet elhasználtam, csak költségtérítésesre tudok jelentkezni, ami félévente 300 ezer Ft-ot jelent. A diákhitel szóba jöhet segítségképpen, de munkára akkor is szükségem van, mindenképpen dolgoznom kell. Azt mondják, csak akarni kell, és én ezt el is fogadom, mégis nagyon nehezen tudom utolérni magam, és csak akkor tudom magam boldog embernek nevezni és tisztelni, ha meg tudnék felelni ezen kitűzött célomnak. De reálisan meg nem igazán tudom átlátni, hogyan tudnám ezt teljesíteni. :( Annyi előny lehet a munkával kapcsolatban, hogy szerintem nem feltétlenül kell munkahelyre járni, saját laptopon is lehet dolgozni, ha webprogramozás terén helyezkedek el. Erről mi a véleményetek, aki jártasabb ebben a témában?


Szükségem lenne erős tanácsokra, hogyan tudnám teljesíteni a kiszabott célt. Bármi, ami eszetekbe jut. Lehet, hogy pszichológiai okokra kell visszavezetni a problémát? Vagy az edzésre, gyúrásra kell jobban ráhajtani? A futás növeli a teljesítőképességet? A célom az, hogy a maximálisat hozzam ki magamból, hogy végre azt érezzem, hogy tényleg mindent megtettem, amire emberileg képes vagyok, a lehetőségeket kihasználtam, és teljesítettem a célomat. Ekkor lennék boldog ember. :) Tudtok segíteni? Előre is nagyon hálásan köszönöm a válaszokat!



2014. jan. 22. 11:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Bár ezzel a módszerrel kevesebbet keresnél valószínűleg, viszont biztos, hogy rugalmas: nagyon sok informatikust keresnek diákmunkára, különböző gyakorlatokra cégekhez. Mivel ez kifejezetten diákoknak szól, ezért úgy van megoldva, hogy össze lehessen hangolni az egyetemmel.
2014. jan. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!