Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek továbbtanulni és...

Hova menjek továbbtanulni és milyen szakra, hogy egy nagy cégnél el tudjak helyezkedni? Jog, szociológia, közigazgatás, pszichológia?

Figyelt kérdés

Szeretnék egyetemen továbbtanulni, csak sajnos nem tudom, hogy mi éri meg. A humán tantárgyak az erősségeim, érdekel a politika, a pszichológia. Bár a legtöbb kedvem pszichológiát tanulni lenne, de az úgy tudom, hogy Magyarországon nem túlzottan jövedelmező, kiszámíthatatlan, hogy lesz-e állása az embernek, és ha lesz is, én egy biztos helyen szeretnék dolgozni, ahol becsületes fizetés mellé juttatásokat is kaphatok.

Az Elte jogi- vagy társadalomtudomány-, a Pázmány Péter jogi-, ill. a Corvinus egyetem közigazgatási- vagy társadalomtudományi kara jöhetne szóba.

Melyik karral tudok a legjobban elhelyezkedni? És a legjobban keresni? Egy biztos munkahelyet szeretnék, ahova ha bemegyek, nem kell rohangálni, idegeskedni és jól fizet.

Ha jogász lennék, akkor lenne a legnagyobb esélyem ezt elérni?

Ha társadalomtudományira vagy közigazgatásira mennék, lenne lehetőségem nem egy átlag helyen dolgozni átlag bérért, hanem egy tisztességes helyen tisztességes bérért?

Hova menjek? Melyiket szeretném? Minek tudnék elhelyezkedni?



2014. jan. 23. 22:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Érthető, hogy tudni szeretnéd ezekre a kérdésekre a választ, mielőtt beadod a jelentkezésedet, de erre nem tudunk neked mit felelni. A legtöbb fiatal ugyanezekkel a kérdésekkel a fejükben adják be, ezekre majd akkor és ott megtudod a választ.

Ez nem ennyire fekete fehér.. ilyen nincs, hogy melyik karral tudsz a legjobban elhelyezkedni. Egyik sem rossz szak azok közül, amiket írtál, de a sok 100 ugyanolyan diplomás közül, nem a papírjaiddal fogsz kitűnni, kell valami plusz, amit viszont nem egyetemen tanulsz.. szóval ebből a szempontból majdhogynem mindegy.. Szerintem egy politológiához vagy pszichológiához nem elég annyi, hogy "érdekel" - nem tudom milyen szinten érdekel, de ha nem olyanon, hogy szabadidődben olyan tartalmú könyveket olvasol / filmeket nézel, akkor szerintem nem a te szakod..


Akkor lesz biztos munkahelyed, ahova nem kell rohangálnod, ha vagy vezetőbeosztásban vagy (amihez végig kell mászni a ranglétrát) vagy magánúton kialakítasz magadnak valamit, de ez körülményes..


Ha az emberek tudnák azokra a kérdésekre a választ, amiket feltettél - ezzel és azzal a szakkal lehet-e tisztességes pénzt keresni stb. - tudnák, hogy ezekkel lehet, akkor már rég ott ülne mindenki, tanulná és utána élvezné az életet.


Ezek olyan dolgok, amikre a választ nem mástól kell várni, hanem gondolkodni rajta.. hogy te miben vagy jó, mi az, amit hivatásodként tudnál dolgozni stb. - ha az alapján akarsz szakot választani, hogy melyikkel lehet a legtöbbet keresni, el fogsz vérezni

2014. jan. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!