Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elvégzem a 3 éves pszicholó...

Ha elvégzem a 3 éves pszichológia alapképzést utána pedig a kriminológia mesterképzést akkor kriminálpszichológus lehetek?

Figyelt kérdés

#pszichológia #kriminológia #krimiálpszichológia
2014. jan. 19. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen, de nem terapeuta és erre nagyon kell figyelni. Attól, hogy neked megvan a BA és az MA képzés is, még nem vagy terapeuta, hanem pl. "tanácsadó, konzulens".

Külön el kell végezni még hozzá valamit (nem tudom pontosan, de ennek utána tudsz nézni), hogy mi szükséges ahhoz, hogy te terapeuta lehess. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehetnek pácienseid, de nem írhatod ki :)

2014. jan. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Attol fugg hogy definialod a kriminalpszichologiat. Ha a te olvasatodban ez igazságügyi pszichológus szakértőt jelent (aki szakvelemenyeket allit ki elkovetokrol birosagi procedurakhoz) akkor nem eleg. Ezeknek az illetoknek klinikai szakpszichologus vegzettsege van ha jol tudom, es a mesterkepzes utan meg 4 ev szakosodast jelent. A kriminalpszichologianak sok mas egyeb terulete van ezen kivul, amit viszont a krimologia mesterkepzes nem fed le. Mivel Magyarorszagon nincs kriminalpszichologia mesterkepzes, ezert ha mindenkepp erre a teruletre szeretnel menni, akkor a pszichologia alapkepzes utan kulfoldot ajanlom (en is igy tettem).
2014. jan. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!