Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra lenne lenne...

Milyen szakra lenne lenne érdemes mennem egyetemen, ha tömegközlekedéssel szeretnék foglalkozni?

Figyelt kérdés

Pl. vasúti közlekedést, ill. tömegközlekedést (városi, távolsági) szeretnék szervezni, tervezni

Közlekedésmérnök jó lenne? Do ott is különböző specializációk vannak, onnan melyiket lenne célszerű választani?

Úgy tudom, ezek különböznek a BME-n, és a Széchenyi Egyetemen, ezek közül melyik lenne jobb?


2014. jan. 24. 13:24
 1/1 anonim válasza:

Szia!


Engem is ez az téma érdekel, és én is most felvételizem, tehát talán tudok segíteni.

A közlekedésmérnöki tökéletesen megfelel arra amit szeretnék csinálni. A nyílt napok alapján szerzett információk szerint a BME-n és a győri Széchenyi Egyetemen a közlekedésmérnöki szak teljesen eltér egymástól. Az üzemvitelt (tehát a szervezést, tervezést) Győrben sokkal nagyobb mértékben oktatják, míg a BME-n inkább mélyebben belemerülnek egy szakmai dologba(pl. vasúti biztosítóberendezések működései..stb).

Úgy hallottam, hogy a Széchenyi Egyetem jobban rámegy a gyakorlati oktatásra is, míg a BME-n inkább az elméleti oktatás a főbb szempont.(De ezzel kapcsolatban nem vagyok 100%-ig biztos). Remélem egy kicsit tudtam segíteni ezzel.

Én a Széchenyit jelölöm első helyre :)

2014. jan. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!