Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki elmagyarázná ezt nekem?

Valaki elmagyarázná ezt nekem?

Figyelt kérdés
na tehát a problémám az lenne hogy az építészmérnök mesterképzésnél beszámítható-e az építőmérnök kreditátszámolással, mert pl a debreceni egyetemen az építész msc-hez ez van írva: "A felsorolt ismeretkörökben szerzett kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá azok az alap- vagy mesterfokozatot adó szakok, illetve a felsőoktatásról szóló 1993. évi LXXX. Törvény szerinti főiskolai vagy egyetemi szintű alapképzési szakok, amelyeket a kredit megállapításának alapjául szolgáló ismeretek összevetése alapján a felsőoktatási intézmény kreditátviteli bizottsága elfogad." tehát akkor ha az építőmérnöki alapképzés alatt megszerzem azokat a krediteket akkor jelentkezhetek az éíptészmérnök msc-re?? bocsi ha hosszú volt

2014. jan. 24. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
kreditátviteli bizottságnál le kell folytatni az eljárást: össze számolják a különböző ismeretkörökből a krediteidet és ha meg van egy minimum szint, akkor jelentkezhetsz. Én el tudom képzelni, hogy építőmérnökivel ezt tudod majd teljesíteni és a hiányzó krediteket pedig az első két félévben kell majd pótolni. Felvételinél leszel hátrányban azokkal szemben akiknek építészmérnöki a bsc diplomájuk, de semmi sem lehetetlen
2014. jan. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ:) igen azt néztem hogy az építőmérnökin egyedül az építészettörténet krediteket nem tudom megszerezni, de azt olvastam h ott be lehet pótolni már a mesterképzés alatt, igazából csak azt nem értem már hogy ez a képzési térkép mért nem nyilazza oda az építőmérnökit is pl. ?:/ [link]
2014. jan. 27. 18:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha előre tudod, hogy ilyen helyre szeretnél jelentkezni, akkor érdemes utána nézni, hogy fakultatív tárgyként nem tudsz-e felvenni olyan tárgyakat, ami a mesterképzés miatt kellene.

Most én is jelentkeztem olyan mesterképzésre (is), ahova csak kredit elismeréssel mehetek építőmérnöki alapszakról. A hagyományos felvételivel egy időben, be kellett nyújtanom a kiválasztott intézménynek egy kreditelismerési kérelmet is. Náluk ha jól emlékszem 70 kreditnyi "alap" volt felsorolva, ha ebből 40 megvan legalább, akkor a kérelmet elfogadhatják és felvehetnek, de a különbözetet teljesítenem kell.

Az, hogy az ilyen jellegű online keresők miért nem hozzák ki az összes lehetőséget, az jó kérdés, de érdemes beleásni magadat ebbe a témába már felvételi előtt 1-2 évvel, hogy tudatosan tudj készülni amennyire lehet.

2014. febr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi nekedis :) akkor szerintem alaposan utánanézek majd ennek, remélem kreditelismeréssel felvesznek majd:) egyébként te milyen mesterszakra jelentkezel ha megkérdezhetem?:)
2014. febr. 16. 19:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Létesítménymérnökire jelentkeztem. :)
2014. febr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!