Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel szakról...

Pénzügy és számvitel szakról milyen mesterképzési lehetőségek elérhetőek?

Figyelt kérdés

Személyes véleményeket, tapasztalatokat várok elsősorban! Esetleg ha valaki mester külföldön végezte, hol, és mit? Továbbá különböző mesterekkel:

-melyikkel hol milyen munkakör

-előny, hátrány

-könnyű-e az elhelyezkedés

-fizetés



2014. jan. 25. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha már végeztél alapképzésen, akkor a pontok, amikre kitértél elég ciki kérdések, mivel ezekkel nagyrészben már tisztában kellene lenned. Ha már alapképzésen sem vagy, akkor meg elsősorban azzal foglalkozz. De pl. felvi.hu
2014. jan. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
még alapképzésen sem vagyok, és nem értem h miért ne lehetne érdeklődni h mégis milyen szerepkörökben lehet elhelyezkedni ezzel az alapszakkal+vmelyik mesterjével
2014. jan. 26. 18:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Sok helyen ellehet helyezkedni, pl. bankok, önkormányzatok, állami szervek, vállalkozások, nonprofit cégek stb. Munkakör attól függ,h hol dolgozol. Előnye az,h gazdasági szakemberekre mindig szükség lesz és pl. banki alkalmazottak átlagkeresete a magyar átlagkereset fölött van. Hátránya talán az,h sokan azt mondják,h ha ez elkezded, akk később hiába akarsz váltani nehezebb lesz. Pl. ha végzel akk teljesen ráállsz pénzügyre vagy számvitelre és utána azt gondolnád h pl. egy mérnök bsc-t megakarsz csinálni akk az sokkal nehezebben menne, mint egy mérnöknek a psz (ebben nemtom mennyi a realitás, csak többektől hallottam). Az internet tele van ilyen jellegű álláshirdetésekkel, szal sztem nem nehéz elhelyezkedni, főleg ha "jobb" suliban végzed, Bp-en pl. BCE vagy BGF. Fizetés is attól függ,h milyen jellegű munkahelyen vagy és milyen munkakörben, de legtöbb helyen a magyar átlagon felül van.

Akármilyen gazdasági msc-t elkezdhetsz: [link] , de van amelyiknél nincs teljes kreditbeszámítás. Azért mondtam,h msc-vel foglalkozni még nem túl szerencsés, mivel az emberek általában a képzési idő alatt szoktak rájönni,h mi érdekli őket.

2014. jan. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem nagyon szépen köszönöm
2014. jan. 26. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!