Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia szak egyetemen,...

Biológia szak egyetemen, vélemények?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz elvégezni?Érdemes erre menni?Az miért van,hogy a Szent István Egyetemen 400 fölött vannak a pontok,míg a DE-n csak 246?Ha elvégzem az alapszakot,majd a mesterképzést is és kutatásokat végzek kb. mennyi a várható fizetés?
2014. jan. 28. 16:10
 1/3 fynna válasza:

Szia!

Én a SZIE-n végeztem pár éve. Eleve 28-an kezdtünk kb. 10-en végeztünk. A ponthatár pont emiatt magasabb, kevesebb embert vesznek fel. Ne ijedj meg, nem azért estek ki annyian mert hűde nehéz, hanem mert sokan rájöttek, mégsem ezt akarják. Szerintem, ha eleve jól ment a biosz és a kémia középiskolában, nem kell aggódnod. Elég sok a matek és főleg a statisztika, de túlélhető. A légkör családias.

Szerintem, csak akkor válaszd ezt a szakmát, ha eléggé elhivatott vagy. Egyedül a tudományos pályán tudsz elhelyezkedni, szóval MSc nem elég, kell PhD is általában. Ami minimum plusz 3 év, az ösztöndíj meg havi 100 körül van. A fizetés is elhelyezkedés függvénye.

Remélem tudtam segíteni.

2014. jan. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen,köszönöm!
2014. jan. 28. 20:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha tényleg érdekel és eltudod képzelni úgy a jövőd, hogy ez lesz a munkád, akor mindenképpen menjél egyetemre.

Viszont, ha csak azért mennél oda mert érted a biológiát akkor inkább menj más szakra.

Szerintem ha a gimiben értetted a bioszt, kémiát akkor eltudod végezni az egyetemet is.

2014. jan. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!