Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatika érettséginél van...

Informatika érettséginél van szóbeli? Ha kiegészítőként jelentkezek vizsgára akkor magamnak kell felkészülnöm, vagy az oktatási hivatal által kijelölt iskolába bejárhatok órákra? Hogy müködik ez?

Figyelt kérdés
Öt éve érettségiztem, most szeretnék informatikából kiegészítésként érettségizni. Néztem az írásbeli feladatokat, a szövegszerkesztés, táblázat kezelés még menne, de a htm készítés vagy adatbázis kezelés már nem annyira. Kapok valami segítséget hozzá, vagy magamnak kell felkészülnöm az érettségire, ha jelentkezem?
2014. jan. 29. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Van szóbeli, sőt, a szóbelin belül gyakorlati rész is. Tehát pl. ha te kihúzod szóbelin a tömörítést, ott lesz egy gép, és a vizsgabizottság előtt meg kell mutatnod, hogyan kell tömöríteni, majd utána elmondod a tételt.
2014. jan. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne szóbeli! A 150 pontból 120-at ér a gyakorlati (írásbeli ennél a tárgynál nincs), és 30-at a szóbeli.


A [link] címen olvashatod el a követelményeket és a vizsga leírását. Habár az informatikaérettségire készülés első lépése az is lehetett volna, hogy ezeket te magad megtaláld. :-)


A weblapkészítés WYSIWYG programmal röhejesen egyszerű, semmivel sem nehezebb a szövegszerkesztésnél.


Felkészülnöd egyedül kell, az iskolarendszer téged kibocsátott. Segítséget magántanártól kaphatsz.

2014. jan. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget :) próbáltam megkeresni a választ az oktatási minisztérium oldalán magam is, de nem sok sikerrel járátam, csak az írásbeli feladatokat találtam meg. ^^ (meg azt hogy rajtuk keresztül hogyan és meddig lehet jelentkezni vizsgára)
2014. jan. 30. 10:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért nem találtad, mert az Oktatási Minisztérium 4 éve megszűnt. :-)
2014. jan. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
az apeh is megszűnt mégis mindenki apehnak hivja a navot ;) szóval érted.. régi szokást nehéz kiölni.. pl nálunk van olyan buszmegálló aminek a névadója már 20 éve nem létezik :D
2014. jan. 30. 21:19
 6/6 A kérdező kommentje:
dehogy egy számomra jó hírt is mondjak: felvettem a régi iskolámmal a kapcsolatot, és az igazgató még tanárt is kijelölt hogy kihez forduljak ^^
2014. jan. 30. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!