Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvázolná nekem valaki, hogy...

Felvázolná nekem valaki, hogy hogy néz ki egy közgazdaság tudományi karon egy marketing illetve egy pénzügyi és számviteli szak?

Figyelt kérdés

Mi a különbség a kettő között?Miről van szó egyiken illetve másikon?Melyik a nehezebb?Mire jó, mire lenne jó a végzettség?


Stresszelek,mert nem tudom mit tanuljak.


NAGYON KÖSZ MINDENKINEK AZ ÉRTELMES HOZZÁSZÓLÁSOKAT !


2014. febr. 1. 00:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Közgazdaságtudományi karon egyiket sem tanulod :) Gazdálkodástudományi karon annál inkább. Ezek gazdálkodási szakok. Az egyik legpiacképesebb szak napjainkban a pénzügy és számvitel. Ezzel lehetőség van elhelyezkedni könyvelőként, könyvvizsgálóként, auditorként (nagyon kb. egyfajta pénzügyi ellenőrként gondolj erre, aki ellenőrzi, hogy egy adott vállalat számlái, megrendelései, stb rendben vannak-e), vagy éppen adótanácsadóként tudsz elhelyezkedni. Az idegennyelv ismeret alapvető, angol perfekt és mellette még egy igen erős német. A marketinget sokan keverik a reklámmal, ami azonban csak egy része. Ez elsősorban piacelemzés, árképzés, termékfejlesztés, stb... A vállalatok egyik legfontosabb eleme, viszont nagyok az elvárások is emiatt felé. A tárgyakról például a Corvinuson itt tudsz tájékozódni. Ha megnézed, a szakok 80%-ban megegyeznek, de a 20%-ban azért vannak különbségek, ezért én a PSZ-t javaslom. Itt vannak az operatív tantervek (vagyis, hogy milyen tárgyak vannak az adott szakon):

[link]

2014. febr. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!