Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha felvesznek állami finanszír...

Ha felvesznek állami finanszírozású egyetemi szakra, akkor muszáj ott tanulnom?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk nem vesznek fel állami költségtérítésesre általános orvosin, de felvesznek a másodikként megjelölt államilag finanszírozott gyógyszerészire. De valamiért úgy döntök, hogy mégsem akarok oda menni, hanem inkább megpróbálok jövőre bejutni az orvosira, akkor az hogyan van? Levonják a támogatott félévekből? Hogyan lehet semlegesíteni akkor azt a jelentkezést? Vagy ilyenkor mit csináljak?

2014. febr. 1. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapból ne jelölj be olyat ahova nem akarsz menni. Jelölj be csak orvosit, és ha nem kerülsz be jelentkezz jövőre.
2014. febr. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha felvesznek valahová, és mégsem akarsz odajárni, akkor egyszerűen csak nem iratkozol be. Nem lesz semmi következménye, és mivel el sem kezded a szakot, semmit sem vonnak le. Viszont jobb, ha ezt nem így csinálod, és csak olyat jelölsz, amiről biztosan tudod, hogy ha felvesznek, akkor végig is akarod csinálni, mert ha felvesznek, aztán nem kezdesz el oda járni, azzal elveszed valakitől a felvételnyerés esélyét, és ez egy elég csúnya és önző dolog.
2014. febr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Jó, tudom.. És én se akarom ezt csinálni. Azt akarom, hogy felvegyenek első helyre, csak görcsölök, hogy mi lesz ha mégsem. Nem tudom, vonz a gyógyszerészi is, de igazából az orvosit jobban akarom.

És ha tényleg csak 1-2 ponttal csúsznék le a felvételről, akkor szerintem érdemes lenne kivárni a jövő évet. Ha viszont több hiányzik, akkor meg elmegyek én gyógyszerésznek is. Egyszerűen azért, mert én ennél többet, mint most, nem tudok nyújtani, és ha ezzel az eredménnyel nincs esélyem később sem bekerülni az általános orvosira, akkor nem fogom fölöslegesen pocsékolni az időmet várakozással, hanem elmegyek egy olyan szakra, ami a pontjaim alapján "megfelelőbb".

Tudni kéne az érettségi eredményeket, tudni kéne a ponthatárokat. Úgy dönteni a jövőmről, hogy gyakorlatilag nincs mi alapján meghozni a döntést - rettentően idegesít és nyugtalanná tesz.

2014. febr. 1. 17:32
 4/10 anonim ***** válasza:
Más elöl ne vedd el a helyet, ha már előre tudod, hogy nem mész oda.
2014. febr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

"nem vesznek fel állami költségtérítésesre általános orvosin" Ez neked mit takar? Mert vagy államis vagy és akkor Te nem fizetsz tandíjat vagy költségtérítéses és akkor Te fizeted a tandíjat. Ezzel legalább légy képben a jelentkezés előtt.

Egyébként mag a tanácsom az hogy megjelölhetsz összesen 5 helyet.

Legyen az első 3 hely orvosi utolsó kettő gyógyszerészeti..ne hagyjál ki évet...mindkettő jó pálya és elismert...bármelyikben megtalálhatod a számításodat.

Ha mégsem akarod a gyógyszerészetit akkor van lehetőséged a jelentkezés alatt törölni, amikor a sorrendmódosítást engedélyezik. Szóval ezen nem kell annyit gondolkozni..

2014. febr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

*igen, bocsi: állami finanszírozású (nem költségtérítéses)

És három helyen nem tudok megjelölni orvosit, mert egyszerűen nincs rá keret, hogy másik városba menjek egyetemen tanulni. Itt a mindent vagy semmit elv van érvényben.

Amíg van lehetőségem bekerülni állami orvosira (ha most nem is, de talán jövőre) addig oda szeretnék menni. Ha nincs, akkor marad a gyógyszerész. Ez ilyen egyszerű.

A kérdésem csupán az lett volna, hogy meg lehet-e ezt így csinálni, hogy ha úgy alakulna hogy éppen 1-2 ponttal lecsúszom most az orvosiról, akkor ahelyett hogy gyógyszerészire mennék (ahova mondjuk felvesznek) inkább kivárok egy évet és megpróbálom újra az orvosit (hátha lejjebb megy a ponthatár). Nyilván, ha vagy 30 pont hiányzik a bejutáshoz, akkor nem fogok erre építeni, hanem akkor elmegyek simán gyógyszerésznek.

2014. febr. 2. 10:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező..ha jó tanuló és elhivatott vagy, akkor szerintem nyugodtan jelölj meg másik városokat is. (nem írtad hogy hol laksz jelenleg)Ha a helyi orvosira felvesznek ott is lesznek költségek..tehát az mindenhol..(diákmunka kizárt orvosi mellet legfeljebb nyáron ha letudtad a kórházi gyakorlatot)

diákhitel is megoldás a legvégső estre..

illetve sok külföldi cég finanszíroz orvostanhallgatókat, akik vállalják hogy náluk fog dolgozni az illető(most ez nagy divat lett)..szóval megoldás bőven van...ez hogy egy lapra teszed fel a jövődet butaság de nagyon...és nincs is rá szükség.

hidd ez a legdrágább az ha otthon vagy és semerre nem haladsz..és semmi biztosíték hogy csak 1 évet kell így eltöltened..

2014. febr. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ez nagyszerű, de a helyzet az, hogy én se szívesen mennék máshova. Szüleim sem engednének és engem is frusztrálna a költözés. Tudom, ez így nem szerencsés, de szeretnék itt maradni, ahol most vagyok. Külföld biztos szép hely, de Magyarországon mégis inkább itthon érzem magam. Ajj, istenem csak ne lenne ez ekkora dráma!

Persze úgyis fölvesznek.. mert biztos fölvesznek.. mert ki mást, ha engem nem? Ez az egyik oldal. A másik meg: De ha mégsem? Ha elbarmolom a töri vagy a magyar, vagy a kémiaérettségit? Na, akkor mi lesz?

És ezek így felváltva hadakoznak bennem, ami miatt már alig tudok koncentrálni a tanulásra.. Kikészít, egyszerűen kikészít. Február 15. Ennyi, és utána vége. Addig valahogy le kell ezt játszani, úgy hogy a végső döntést majd később se bánjam meg. Aha, az elkövetkezendő 80-90 évben..

2014. febr. 2. 11:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Tényleg nem értelek mert a töri vagy magyar érettségi nem igazán számít...szóval ha gyengébben sikerül sem okoz gondot...hisz neked a biosz kémia számít a felvételinél...a többi még a normál nem duplázós számításnál is minimálisat jelent..

Ja és nem határozza mag az elkövetkező 80-90:)) évedet a mostani döntésed....van lehetőséged még a jelentkezési helyet törölni..szóval semmi nem egy lapon van még így se...

Nekem olybá tűnik hogy nem olvastad át a felvételi eljárás szabályit figyelmesen..mert akkor látnád pontosan a helyzetet..nem csak tanulni kell (persze azt nagyon) hanem informálódnod..és logikusan átlátni minek mi a következménye..milyen lépéseid lehetnek az eljárás során..erre is fordíts időt mert legtöbbször a lehetőségek nem tudása sikertelenséghez vezet.

2014. febr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jó, tudom, hogy ennyire nem vészes a helyzet. Én csak el szeretném végre dönteni. Rajtam nem segít az, hogy később még van lehetőség variálásra, nekem kitűzött cél kell. Mert én így működöm. :)

Utálok túl sokat rágódni valamin. Eldöntöm. Csinálom. És nem segít rajtam, ha mindenféle lehetőségekkel bombáznak, amivel elbizonytalaníthatnak. Én egyszer fogok döntést hozni, de onnantól már nem lesz hezitálás.

Azt már most látom, hogy nem lesz egy könnyű menet, de hát ez van.

2014. febr. 2. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!