Melyik szakot válasszam (agrárszakok és biológia)?

Figyelt kérdés

FONTOS! HÁNYÁSIG olvastam már negatív hozzászólásokat mindegyikről, így köszönöm, azokból nem kérek, bőven tudom már magamtól is azt szajkózni, hogy "nem érsz vele semmit, nem keresett ez a szakma, éhbérért fogsz dolgozni". Itt most azon emberek tanácsát és tapasztalatát kérem, akik már elvégeztek az alábbiakból valamilyen szakot és jutottak is vele valamire. Tudom hogy vannak ilyenek mert sok pozitív dolgot is olvastam már.

Szóval, alapvetően a biológia felé szeretnék orientálódni, nem pedig olyan szakra menni ahol ez teljesen háttérbe szorul, cserébe pedig töménytelen kémiát, matekot és fizikát kapok.

Persze tudom hogy ezek is nélkülözhetetlenek, mint reál tantárgyak, ha biológiát szeretnék tanulni.

Maradt az agrármérnöki, kertészmérnök, növénytermesztő mérnök, növényorvos, mezőgazdasági mérnök, erdőmérnök és a biológia/biológus.

Elsősorban nyilván az elhelyezkedés és a fizetés érdekel.

Mivel utánanéztem már úgy ahogy ezeknek a szakoknak (lsd. fentebb), tudom, hogy nem éppen felkapottak, így a külföldi lehetőségeket is számon tartom.

Ha esetleg van jó tapasztalatod akár az ismeretségedben ezekhez hasonló szakokon, azt is szívesen várom, a lényeg hogy legalább egy kicsit pozitív legyen. (pl környezetgazdálkodási)

Orvos, vegyészmérnök nem szeretnék lenni, sem bármilyen más egészségügyben dolgozó. Érdekelnek még az alternatív erőforrások, ökológia, természetvédelem.


2014. febr. 1. 20:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia :)

Én biológusnak tanulok, és van jópár végzett biológus ismerősöm is. Igaz, legtöbben MSc-n folytatják a tanulmányaikat, de aki még vár vele néhány évet, az is kapott munkát. Egyikük gyógyszerkutatásokban segédkezik, van aki egy állatorvosi klinikán dolgozik, néhányan laboránsnak mentek, egy ismerősöm van, aki teljesen végzett, ő valami biotechnológiai-mikrobiológiai vonatkozású munkakörben helyezkedett el.

Szóval egy biológusnak sem annyira lehetetlen a jövője. :)

A természetvédelmi területről nincsenek értesüléseim, de ott is biztos el lehet helyezkedni, de ennek külföldön nagyobb a keletje, ott több pénz van az ilyen irányú projektek támogatására.

2014. febr. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!