Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Agrár szakra felvesznek?...

Agrár szakra felvesznek? (Többi lent, infót szeretnék)

Figyelt kérdés

Agrár szakra szeretnék menni agrár mérnök vagy mezőgazdasági mérnöknek, amiből pontot viszek abból 4-5 vagyok (biosz,kémia,földrajz,angol) kivéve a matek abból 2 de javítok belőle mert szeretnék 4es 5ös érettségit. 3-os vagyok. Apám állandóan azt mondja hogy ilyen jegyekkel az életbe nem vesznek föl semmire :( Ha tartom a 4-es vagy a fölötti átlagot lesz rá esélyem hogy felvegyenek? Bioszból és kémiából vagy föciből szeretnék emeltet rakni infóból van egy középszintű (80%) érettségim.

A válaszokat előre is köszönöm.



2014. jan. 30. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem akarlak lebeszélni róla, de minek a 3 emelt szintű érettségi? Orvosira is csak kettő a kötelező. Szerintem egyet írj meg, de azt rendesen. Agrárra viheted az informatika érettségidet. Ha mellé teszel egy 70-80%-os biológia emeltet, akkor bővel bent van duplázással is. /Ebben az esetben nem számít a bizonyítványod és a többi tárgyból tett érettségid sem./ Nem kell izgulni miatta, agrárra nem egy nagy ördöngösség a felvételi.
2014. jan. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A kémia milyen ott?Azt mondták hogy nehéz ezért szeretnék abból is érettségizni. A földrajz nem is kell? Fölösleges? A 4-es átlag elég hogy felvegyenek? + még van angol középfokú nyelvvizsgám.
2014. jan. 30. 18:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Alig 300 fölötti a ponthatár. A minimum pedig 260 lesz idén. Bőven elég a 4-es átlag. Sajnos azok közül aki agrárra mennek, a nagy többség azért van ott, mert máshova nem vették fel. Ezt Te is tapasztalod majd. Lesz kémia, de én például, amikor megláttam egy agrár szak kémia tankönyvét nem tudtam, hogy sírjak-e/azért mert ezt van, aki komolyan gondolja és egyetemi tananyagnak meri nevezni/, vagy nevessek, mert annyira színvonaltalan. Szerintem vedd fel fakultációnak a kémiát, ha tényleg lelkiismeretesen akarod csinálni, aztán, ha gondolod leérettségizel belőle, ha nem, akkor is tanultak 2 évig és előnyödre fog válni. Ha gondolod emeltezhetsz is belőle, ha érdekel a kémia, biztosan csak hasznodra válik. De olyan részletességgel számolási feladatokat, elméletet lehet hogy az egész egyetem alatt nem kell majd tanulnod. Tényleg ne parázz miatta. Az egyetemen oktatni fognak. Nem olyan, hogy csak számon kérnek és sorra buktatják az embereket. Ha kicsit is érdekel a téma, amit tanulsz akkor nem vizsga előtti napon veszed elő a tankönyvedet. Semmi gond nem lesz vele, egyébként sem tartozik a nehezebb szakok közé, nem kell félni tőle.
2014. jan. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!