Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nehéz döntés előtt állok mert...

Nehéz döntés előtt állok mert nem tudom hogy mit csináljak. Idén fogok érettségizni. Nem tudok dönteni. Tetszik a mérnökinformatikus képzés vagy a műszaki menedzser képzés. Szerintetek hova érdemes jelentkeznem, mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés
Ezek lennének azok a képzések amikre jelentkeznék, de az adja a dolog nehezét, hogy nem tudom elvégezzem e előbb OKJ a rendszergazda képzést? Azért vacillálok, hogy az OKJ képzést elég elvégezni, el lehet vele helyezkedni? Vagy inkább egyetemi végzettség kell. Az az igazság, hogy érdekel a kereskedelem is, és most már végképp nem tudom, hogy mi legyen.A kereskedelemnél valami olyan képzés érdekelne amit ha elvégzek, lehetek egy áruházban osztályvezető, esetleg áruház-igazgató. Ilyen boltokra gondolok például: Tesco, Auchan, MediaMarkt, Extreme Digital.

2014. febr. 2. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha van lehetőséged főiskolára/egyetemre menni, akkor az OKJ-t felejtsd el. Mindenképp mérnökire menj, örülj neki, hogy az érdekel. Mérnökből még akármikor átképezheted magad pl. a közgazdasági / marketing vonalra, de még egy gazdásszal sem találkoztam, aki végzés után mérnökire ment volna.


Úgyhogy mindenképpen mérnöki!

2014. febr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az biztos hogy mérnök-informatikusként sokkal egyszerűbb elhelyezkedni mint rendszergazda vagy műszaki menedzser képzéssel.


Mérnök informatikusnak viszont csak akkor menj, ha tényleg érdekel a programozás! Ha nem érdekel inkább el se kezdd. Nagyon könnyen lehet bukni tárgyakat, órára be KELL járni, és nem csak az ujjlenyomat olvasó miatt, hanem mert ha nem jársz be megbuksz. (nem tudom tanítják-e még valahol ezt a szakot BME-n kívül, én erről az egyetemről beszélek). Műszaki Menedzsernél azért vannak tárgyak amire (sajnos) sok értelme nincs bejárni :D... Ezt mint MM hallgató mondom.


Rendszergazda annyira nem programozik szerintem, inkább működtet/üzemeltet hibákat javít ki. OKJ-s képzések elhelyezkedésével kapcsolatban nincs sok infóm. Ezt ajánlom egyébként legkevésbé a 3 közül.


Műszaki menedzser pedig átfogóan át tud látni egy vállalatot és így döntéseket tud hozni, illetve egy jó kommunikációs csatornát tud kiépíteni egy mérnök és mondjuk a pénzügyesek közt. Egy műszaki menedzser így inkább (szerintem) nagyobb vállalatoknál tud elhelyezkedni ahol erre van szükség (Magyarországon egyébként nem sok hasznát látják ennek a cégvezetők...). Ami viszont elég érdekes, hogy nálunk speciel ezen a szakon nem nagyon tanítanak IT (kivétel: Digitális Technika, Bevezetés az informatikába) ismereteket, ami szerintem elég nagy hiba... Így érdemes a szabadon választható kreditjeidet nem haszontalan tárgyakra pazarolni...


A kereskedelmi részt annyira nem ismerem, de szerintem osztályvezetőnek nem egy frissdiplomást fognak felvenni, akit mellesleg senki nem ismer a cégnél, tehát még csak nem is nagyon tisztelné senki a beosztottai közül. Illetve elég erős vezetői képességgel kell hogy rendelkezz. Olyat már láttam hogy a cégek "Junior manager" programokat kínálnak (pl: Bosch) szakmai gyakorlatként, és ha azt elvégzed akkor mehetsz feljebb a ranglétrán.

2014. febr. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Mérnöki, OKJ felejtős, nem egy katogória. Amiket írtál, közel sem akkora pozíciók, mint hiszed. Egy közepes Java fejlesztő 5 év gyakorlattal komolyabb autót vesz a csajának, mint amit egy Tesco osztályvezető saját magának.

Mondjuk annyi csak a gond, hogy a fejlesztő/informatikus szakma nem döntés kérdése, ha nem vagy fanatikus informatikus, sosem fogod szeretni.

2014. febr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
#3 voltam, félreérhető az első mondatom, tehát MÉRNÖK INFORMATIKUS a legjobb döntés - szerintem. Ha valaha is közigazgatásban akarsz dolgozni, vagy olyan cégnél, amelyik a közigazgatásnak dolgozik, akkor a papír bizony számítani fog, a diploma érték.
2014. febr. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!