Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Képalkotó diagnosztikai...

Képalkotó diagnosztikai analitikus bsc képzésre épülő és induló msc szakok vannak?

Figyelt kérdés
Láttam a neten,hogy van: Biológus, Egészségügyi mérnök, Orvosi biotechnológia és elméletileg Radiográfia Msc (bár erről nem tudok infót, hogy létezik e vagy csak egy terv) Csak a laborosok tudnak továbbtanulni, vagy a képalkotók is?

2014. febr. 2. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Szakmán belüli és Magyarorzágon belüli nincs jelenleg.


Magyarországon kívül van pl. Bécsújhelyen távoktatásban (szal még ki se nagyon kell menni, csak vizsgázni), igaz fizetős, de nem egy nagy összeg.


Szakmán kívüli többnyire, de létezik még info-bionika Msc-is->képalkotós szakiránnyal igaz ide csak kreditelismertetéssel tudsz menni, de simán el tudsz annyi tárgyat ismertetni amennyi kell.



A radiográfia szakirány egyelőre csak terv és a közeljövőben nem is valószínű, hogy megvalósul.

Ennek főbb okai:


- nincs elég képzett ténylegesen szakmabeli tanár (min Phd.) (mivel új a szak), főként engem is orvosok oktattak, de ez azért nem minden esetben jó, főként egy Msc-nél, ahol sokkal gyakorlatiasabbnak, egy-egy területben mélységében kellene belemenni a szakmának.

-kevés képalkotós "képződik" éventeés még kevesebb megy msc-re (szerintem országosan aligha van évente 20-nál több ember aki Mscre akarana menni)

-előbbi ok miatt max 1.képzőhely lenne, de akkor meg kell egyezni az egyetemeknek, hogy hol legyen/ki vigye -> ami nem egyszerű.


Egy képalkotós

2014. febr. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat!Remélem egyszer indul (megvalósul) kimondottan nekünk is Msc.
2014. febr. 3. 20:03
 3/3 anonim válasza:
Engem idén valószínűleg idén fognak felvenni az olkda- ra és megkérdezném az első válaszadót vagy bárkit aki tudja hogy az orvosi biotechnológia felé ha szeretnék továbbmenni, nagyon sok különbözeti tantárgyat kell felvennem majd tehát mennyire tér el az alapszak ettől a mesterképzéstől?
2014. jún. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!