Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudnál segíteni nekem? (éretts...

Tudnál segíteni nekem? (érettségi)

Figyelt kérdés
4 éve otthagytam a gimnáziumot. tettem egy sikeres előrehozott német érettségit. tehát 1 tárgy már megvan. eltelt 4 év, és úgy gondolom, hogy szeretném lerakni az érettségit. minden bizonnyal akkor már csak 4 tárgyból kéne. kérdésem az lenne: van olyan lehetőség, hogy egy tárgyból külön érettségizzek, pl idén, a többi 3-ból pedig mondjuk 1-2 év múlva? latinból szeretnék érettségizni, a többiből meg majd később, mikor több időm lesz. segítséget előre is köszönöm, aki tud használható infót, linket. :)

2014. febr. 3. 06:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, van. De mindenekelőtt el kell végezni a gimnáziumot. Ha van olyan beírás a bizonyítványodban, hogy tanulmányaidat befejezted, érettségi vizsgát tehetsz, akkor úgy jelentkezel, ahogy akarsz. Mindig előrehozottra kell jelentkezni, és beadni a törzslapkivonatot az előzőekről. Tehát jelentkezel latinra, beírod a németet, hogy megvan, és beadod a törzslapkivonatot. Utána kapsz egy új törzslapkivonatot, amin mind a kettő rajta van.

Persze minden tárgyból csak akkor, ha már megvan az összes jegyed.

Hányadik évfolyamon hagytad ott az iskolát, miről van bizonyítványod?

2014. febr. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szia, köszönöm válaszod. 9.-ik osztály közben hagytam ott a gimit. német nyelvi előkészítős voltam, ezért érettségizhettem előrehozottan németből. 9.-ikben buktam, tehát még az sincs meg. előlről kéne kezdenem a gimit?
2014. febr. 4. 14:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Így más. Elölről kell kezdeni, és felnőttképzésben van mód két évet elvégezni egy év alatt. Viszont amíg el nem végezted az iskolát, addig minden érettségi előrehozottnak számít, azt meg most már csak nyelvből és informatikából lehet tenni.

Ha már elvégezted az iskolát, akkor viszont jelentkezhetsz több részletben az érettségire.

A német érettségid természetesen érvényes egynek.

2014. febr. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
felnőttképzésben 2 év alatt elvégezhetem az iskolát, és utána már lehet jelentkezni részletekben érettségizni? jól értem? ha 2 év alatt le lehet rakni, az egyenlő azzal, hogy elvégeztem az iskolát?
2014. febr. 5. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!