Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen megoldás lenne jó...

Milyen megoldás lenne jó szerintetek? Hová jelentkezzek, ha jelentkezzek egyáltalán?

Figyelt kérdés

Jó néhány éve felvételiztem egyetemre, mindenem volt a japán szak, de hiába volt sokkal több pontom mint az előző évi ponthatár, oda nem vettek fel, ugyanis hirtelen megugrottak a pontszámok, mert az lett az egyik slágerszak. Azóta eltelt 6 év. Még mindig odahúz a szívem, néztem, tavaly 246 volt a KRE-n amit anno első helyre tettem, nekem pedig most 438 pontom lenne arra a szakra. Sajnos azonban mindenképpen muszáj mellette dolgoznom, és csak nappalin indítják a szakot. Elég lenne egy minimálbéres állás is, egyáltalán nincs lehetőség nappali mellett ennyit dolgozni? A másik: levelezőn ahová talán felvennének a kommunikáció, az orosz, meg a természetvédelmi vagy vadgazda mérnök szak... Egyikkel sem megyek túl sokra, pedig tetszenének. De állítólag a levelező szak is olyan, hogy becsúszhat hétköznapra is (és akkor hogy megyek ha dolgozom), plusz állítólag nézik a munkáltatók, nem szívesen alkalmaznak levelezőst, meg hát sokak szerint egy kalap sz*rt sem ér, mivel magad tanulsz. Én is jobban megértem a dolgokat ha személyesen elmagyarázzák. Ahol matek kötelező felvételi tárgy, oda az épphogy 2-es matekommal semmi esély... A gazdasági képzéseknél ugyanez a helyzet, ott nem is biztos hogy lenne annyi pontom hogy felvegyenek. Középfokú angol nyelvvizsgám van, amit 9 éve tettem le, egyben megkaptam az emelt érettségit is ebből. Maradnak a nyelvi, humán szakok, és ugye az agrár területnek ez a két ága. Bocsánat a zűrzavaros fogalmazás miatt, csak el vagyok keseredve, mert már így is eléggé el vagyok késve 26 évesen, meg itt van nemsokára február 15., az összes szak ahová felvennének a közvélemény szerint értéktelen, piacképtelen diplomát ad, plusz már szinte mindent végigbogarásztam a neten, de semmire sem jutottam, hogy mit kéne tennem. Eddig csak ellenérveket, szakok leszólását, meg a levelező szak hátrányait olvastam, viszont egy érettségivel manapság nem sokra megyek. Nem is volt még normális munkahelyem, csak kocsma meg gyár. Ezt nem akarom! :(


26/L


2014. febr. 4. 20:19
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

Én a helyedben simán jelentkeznék a japánra! Ha jól tanulsz, lesz majd ösztöndíjad. Ha olyan helyzeted, kaphatsz szociális támogatást. Ha sok a kredited és jó az eredményed, köztársasági ösztöndíjra is esélyed lehet. Utóbbi kivételével a többi a nem túl sok pénz, de mégis egy kis valami, bérletet, havi 1-1 könyvet kifut azért.

Nappali mellett 8órás állásod hivatalosan nem lehet, de azért valamennyi esély van a munkavállalásra, ill. hát egy csomó egyetemista dolgozik is, olyan is, aki mindeközben jól tud teljesíteni a szakján is.

Szerintem ne légy elkeseredve, biztos, hogy nem vagy egyedül a problémáddal. Attól, hogy ez slágerszak lett, még nem jelenti azt, hogy aki onnan kikerül, az mind megbízható nyelvtudással, egyéb ismerettel rendelkezik, + egyáltalán nem biztos, hogy a nagy részük kap diplomát :D Ha te úgy mész oda, hogy jól meg akarod csinálni, akkor az úgy is lesz!

Ha most ehelyett a 3-5 év helyett maradsz pl. a tescoban pénztárosnak, előrébb leszel? Lesz megtakarításod? Lesz jobb munkatapasztalatod? Nem. Helyette bánod egy életen át, hogy ezt kihagytad. Ahogy írod, nem százezrekre lenne szükséged a megélhetéshez. Akkor hajrá! Az egyetemen kinyílik előtted egy új világ, én nagyon biztatlak! :)

2014. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jaj, köszönöm neked, megpróbálom ezt a családdal is megbeszélni, mert nem nagyon értik meg, hogy úgyis lenne esélyem, tudniillik van egy öcsém járműmérnök szakon most kezdte a 6. félévet, szinte kitűnő eredménnyel, viszont csak idén szóltak neki bent hogy dolgozhatna az egyetemen. És a szüleim nem értik meg hogy igenis van különbsége szakok és helyzetek között is. A másik: tényleg annyira gáz ha valaki levelezőn végez? Mert még az anglisztika is szóba jöhetne, ha nem jutunk itthon dűlőre a családdal. Azt is szívesen tanulnám, nem érzem haszontalan szaknak, ahogy itt sokat "lehúzzák", és talán mellette/utána is lehetne japánozni.
2014. febr. 4. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!