Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek vegyészmérnökire...

Viki1331 kérdése:

Szerintetek vegyészmérnökire a BME-re vagy a PE-re jelentkezzek? Vagy esetleg a DE-re? Mit gondoltok, melyik iskolával járnék a legjobban ha gyógyszerészetben szeretnék később elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Jövőre kell leadnom a jelentkezést. Ha jól sikerülnek az érettségijeim, akkor lesz kb. 430 pontom, de ez csak a legjobb esetben lehet. Félek, hogy Pestre nem vennének fel. Viszont megijeszt az az óriási ponthatárkülönbség. tavaly a BME: 427 PE: 274 a DE: 301 volt. Mit gondoltok,melyik iskolával járnék a legjobban ha gyógyszerészetben szeretnék később elhelyezkedni?

2014. jan. 22. 19:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért nem mész akkor gyógyszerészetire? :)
2014. jan. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mert gyógyszer kutató szeretnék lenni és annak kis esélye van a gyógyszerészeti után
2014. jan. 23. 12:21
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha gyógyszer kutatö szeretnél lenni az esélytelenebb vegyészmérnökkel, mint vegyésszel. Ha a labori kutatás érdekel, pl. Gyógyszer molekulákat akarsz szintetizálni (előállìtani), akkor vegyészre kel menni, ami az Elten van, meg Debrecen, szged, pécs, és veszprém. Vagyis a Bsc. az még nem vegyész, hanem kémia Bsc.
2014. jan. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

persze ez érthető is eredetileg én is a vegyészetet néztük ki, viszont a családomnak van egy pár ismerőse a szakmában (anya orvos) és ők mind a vegyészmérnökit ajánlották. azt mondták a gyógyszergyárak/cégek inkább egy vegyészmérnököt vesznek fel, mint vegyészt...


De így most megint el bizonytalanítottál... tanácstalan vagyok..

2014. jan. 23. 15:36
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát én vegyész vagyok és gyógyszergyárban dolgozom. Nálunk a kutatóvegyészek közül mindenki vegyész dr. Vagyis nagy részük phd zett vegyész képzés után. 1-2 Bcs t végzett vgyészmérnök van technikusi munkakörben, de ők sem a kutatáson , hanem az analitika laborokban. Aki vegyészmérnök 5 éves diplomával az inkább az üzemekben van, de itt megint odajutunk, hogy csak azért ők vannak ott, mert 100 éve itt dolgoznak, de egyébként ezekre a helyekre meg a gyógyszerészeket preferálnák, de abból meg hiány van. Vegyészmérnök igazából nem a gyógyszeriparban tud elhelyezkedni jobb állásban, hanem mindenféle más iparágban, és ott jól meg is fizetik őket. Nekem ez a tapasztalatom.
2014. jan. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

hát ez most elgondolkodtatott... eredetileg én is a vegyészt néztem ki, csak mindenki azzal nyaggatott, hogy a mérnöki többet ér..

Hogy működik a vegyésznek a mesterképzése?

2014. jan. 23. 20:43
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem ez fura, hogy szerinted egy vegyészmérnök kutatja a gyógyszereket és nem a gyógyszerész!? Kissé ironikus lenne...
2014. jan. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
tudtommal a gyógyszerészek általában patikában dolgoznak, inkább keverik készítik eladják a gyógyszert nem pedig kutatják...
2014. jan. 23. 21:05
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem is elég fura ez a hozzáállás. :) A gyógyszerekkel a gyógyszerész foglalkozik. :D
2014. jan. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A kérdező tudja jól. Egy vegyész sokkal alaposabban tanulja a kémiát, éppen arra készítik fel, hogy különböző kutatómunkákban részt vegyen. Pl új molekulák tervezésében, azok előállításában, stb. Vagy miért tanul 5 évig kémiát, és szinte csak kémiát? Hogy utána mit csináljon? A gyógyszerész csak első két évben tanul alapozó kémia tárgyakat, de ettől még nem lesz kutatóvegyész. A gyógyszerész kicsit vegyész kicsit orvos képzés, de ugyanúgy, ahogy nem fog rendelni, betegségeket diagnosztizálni nem fog új gyógyszermolekulákat szintetizálni, kitalálni sem, mert ugyanúgy nem rendelkezik ahoz sem elég ismerettel, mint az orvosi munkához.
2014. jan. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!