Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom mi legyek, mert nem...

Nem tudom mi legyek, mert nem ismerek elég lehetőséget, mit tegyek? Többi lent.

Figyelt kérdés

16/L

Gimnazista vagyok, 10.osztályos tanuló. Hamarosan az emelt tárgyakat kell kiválasztani, de ehhez elképzelésem kéne legyen a jövőmről. De semmi. Nem ismerek elég munkalehetőséget, nem ismerek elég hivatást és nem látok mögéjük, mi hogy folyik. A továbbtanuláshoz elegendő pontszámot szeretnék elérni, de nem tudom hol szeretnék tanulni, és mit. A kérdés, hogy van e esetleg erre specializálódott előadás, tanácsadó, weboldal, tájékoztató, ami a látókörömet kiterjeszthetné?



2014. febr. 4. 21:22
 1/1 anonim válasza:
A legjobb ha a felvi.hu-t böngészed folyamatosan, itt minden létező szakot megtalálsz és ezeknek a követelményeit. Ezen kívül vannak önismereti tesztek, amik talán segítenek behatárolni hogy mi illene hozzád (bár nekem ezek nem nagyon segítettek). Szerintem itt lehet írni pályaválasztási tanácsadóknak is. Aztán gondold még végig, hogy melyik tantárgyakból vagy a legjobb és melyiket tudnád tanulni komolyabb szinten és ezt válaszd emeltnek. Azért a tantárgyak a pályaválasztásban is segítenek, mert ha inkább humán beállítottságú vagy, akkor valószínű, hogy nem a mérnöki pálya lenne a neked való. Remélem tudtam segíteni. :)
2014. febr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!