Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-TÓK alkalmassági vizsgájá...

ELTE-TÓK alkalmassági vizsgájáról friss személyes vélemény?

Figyelt kérdés
Az énekkel, beszéddel semmi problémám nincs. Jó visszajelzéseim vannak a hangommal kapcsolatban és a megjelenésemmel kapcsolatban is. Nagy gond, ha a kézen állás nem nagyon megy? Illetve tényleg kell beszélgetnem egy olyan nyelven, amiből középszintű érettségim van? Mert nem akarok nemzetiségi óvónő lenni... és kötelező az alkalmassági ezen része ebben az esetben is?

2014. febr. 5. 19:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Sziaa! Én most elég friss vagyok ebben, tegnap volt az előzetes alkalmassági. Miért nem jöttél? Megérte volna, mert májusban még ki lehet javítani. Na és igen nekem javítanom kell májusban, mert nem ment a kézen állás, és tanítón sajnos ez követelmény :(..de szerencsére csak ezt kell javítanom a többi sikerült. Ha semmiképp nem ment valakinek a kézen állás akkor megengedték csak az óvónőire jelentkezőknek, hogy felváltsák sima bukfencre és fejen állásra, de szerintem jobban jársz ha gyakorolsz a kézen állásra, mert kitudja májusban mennyire lesznek engedékenyek, én tuti biztosra mennék, aztán ha az megy és gyakorlod akkor nincs min aggódnod meg lehet azt csinálni :)

Ha nem akarsz nemzetiségi óvónő lenni akkor nem kell más nyelven beszélned, csak is ha arra jelentkezel.

2014. febr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Jaaaj, hát most nagyon megnyugodtam!!! :)

Én személyszerint óvónőre akarok jelentkezni. Akkor még az is lehet, hogy a kézenállást nem veszik olyan komolyan az óvónőre jelentkezőknek? Mert fejenállni és bukfencezni tudok. Persze a kézen állást is megtanulom. :)

Akkor biztos, hogy nekem majd nem kell beszélgetnem azon a nyelven amiből középszintű érettségim lesz? Ez 100%?

2014. febr. 6. 18:28
 3/18 A kérdező kommentje:
Egyébként az előzetes alkalmasságit már későn tudtam meg internetről... pedig szerintem mentem volna. Meg tulajdnonképpen nemrég tisztázódott le bennem, hogy ezt akarom 1000%-osan. :)
2014. febr. 6. 18:31
 4/18 anonim ***** válasza:
Első, mennyire voltak szigorúak az ének-alkalmasságin? Hány dalt kellett énekelni?
2014. febr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem volt szigorú a vizsgáztató, bár szerintem ez tanár függő, mindenesetre én egy kedveset fogtam ki :)

először is el kellett mennem a terem végébe és választhattam egy népdalt, utána meg a vizsgáztató egyet aztán zongorán játszott egy dallamot azt el kellett lalázni utána tapsolt azt kellett vissza tapsolni és végül egy kis zöld könyvecskéből kellett szolmizálni.. na hát az nekem nagyon siralmasan ment, folyton elcsúsztam, de szerencsére így is megadta az aláírást.

2014. febr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:

Sziasztok,

én májusan megyek az ELTE-re, és a honlapjukon az szerepel, hogy kézenállás segístéggel, illetve bukkfenc segítséggel. E konkrétan mit jelentett Nektek, akik már voltatok? Bukfencezni kellett előre, illetve hátra is?

Köszi, Vera

2014. márc. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

azt jelenti, hogy volt két erősebb fizikumú srác, aki segített megtartani a lábadat ha rendesen fellendültél.

előre-hátra bukfenc az meg csak akkor van ha semmiképp sem tudsz kézen állni és az óvodapedagógiára jelentkeztél, én mivel tanítóira jelentkeztem, nem engedték. Amúgy halkan megjegyzem hogy kész röhej hogy azért nem adták meg nekem tesire az alkalmasat mert nem tudtam rendesen kézen állni, de ez még hagyjál elmagyarázták nekem, hogy olyan emberből nem lehet tanító néni aki nem tud kézen állni, hisz hogy fogja megmutatni? Most szerintetek ez jogos? és ha már 50 éves tanító néni leszek akkor ugyan hogy fogom majd bemutatni a kézen állást? ja és nem tesiszakos tanár akarok lenni...ez az elte.

2014. márc. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én óvónőire jelentkeztem, és nem lehet elmismásolni a kézenállást, sőt a szekrényugrást sem. Akiket bukfenceztetnek, ott már tényleg csak a kegyelem segít, ne blazírozzatok csak erre. Idén sokakat kivágtak a beszéden is, mert volt hibásan ejtett hangzójuk. Nekem minden sikerült, így már csak az eredményt várom nyárig.
2014. márc. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

igen, egyetértek az előző válaszolóval. Szóval a kézen állást meg kell csinálni, gyakorolni kell rá, mert szerintem májusban már nem lesznek ilyen engedékenyek.

Meg ezzel kár is kockáztatni. Akár májusban akár az előzetes vizsgán.

Nekem az volt a baj, hogy nem néztem meg 20 féle képpen az alkalmasságit, mert valahol akkor ezek szerint leírták, hogy lesz kézen állás, máshol meg nem, szóval ennyit ér a pontatlanság. Nem gyakoroltam rá és hát nem is lett meg, mivel vagy 5 éve nem álltam kézen.

Szóval a lényeg, hogy nagyon pontosan nézzetek utána, mindennek.

2014. márc. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

És ti milyen ruhában jelentetek meg? Mert oké, hogy a tesihez ugye kell váltóruha, de azért csinosba kellene menni... vagy rosszul gondolom? Mit vegyek fel??? :D

Én is a tesi miatt izgulok inkább. Győrbe megyek, remélem nem lesz túl szigorú.

2014. máj. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!