Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan működhetne 'tanulópár-r...

Hogyan működhetne 'tanulópár-rendszer' gimnáziumban?

Figyelt kérdés
A mi osztályunkban vannak jobb tanulók és gyengébbek. Ezért is merült fel ez a tanulópáros ötlet, hogy egy jobb tanuló 'felkarol' egy nála gyengébbet. Pont ez érdekelne, hogy hogyan lehetne ezt megvalósítani.

2014. febr. 7. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
hat ugy, hogy suli utan osszeultok valahol s amit a gyengebb nem ert, elmagyarazod, erthetoen, ugy ahogy te is megertetted. nem csak neki hasznos mert megerti a dolgokat, hanem neked is, mivel kesobb ossze tudod majd kapcsolni a dolgokat bizonyos hasonlo, azonos tulajdonsag alapjan
2014. febr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A-ha, értem. Azért még várom a hasznos ötleteket!!! ;))
2014. febr. 7. 17:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Több országban nem is tanulópárok vannak, hanem egyenesen kooperatív tanulási modell. Sok tanár még csak nem is hallott erről. Szerintem olvastassátok el a tanárokal ezt: [link]
2014. febr. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Nem tudom, hogy ez hogyan kapcsolódik a problémámhoz...

Még mindig Magyarországon vagyunk, és itt nem finn oktatási rendszer van, akármennyire kíváló is. Azt a rendszert nem lehetne megvalósítani az osztályomban, mellesleg én sem támogatom.

2014. febr. 9. 13:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom te is csak egy diák vagy, tehát igazából az egész az múlik, hogy vannak-e olyanok, akik erre egyáltalán vevők.


A gyengébb tanulók egy része nem biztos, hogy véletlenül gyengébbek, sőt biztos van köztük egy-pár, aki csak lusta tanulni (eleget), nekik ez nem feltétlenül segítene.


A másik oldala az érmének, hogy ez a rendszer jól hangzik csak megint az az eredménye, hogy a jobbak kárára húzzák fel a rosszabbakat. A jobbaknak is jobban megéri, ha egymás közt tanulnak. Persze jól hangzik, hogy amíg tanítasz, magyarázol addig benned is rendbe rakod az élméletet, de ezt sokkal gyorsabban és effektívebben tudnád elvégezni, ha magadban játszod el vagy valaki mással beszéled végig, aki ugyanúgy érti és hozzá tud szólni.


Tehát ehhez mindenképpen kéne a lehetséges mentorjelöltek beleegyezése előszőr, mert nem kényszerítheted rájuk ezt a feladatot.


Amúgy szerintem értelmesebb pár-pár embert kijelölni tantárgyanként (akik ilyet bevállalnának azok többnyire olyanok, akik szeretnek foglalkozni adott tantárggyal és kétlem, hogy olyan sokak vállalnák minden tantárgyat) és alájuk 2-3 embert berakni. Megbeszélni egy-két időpontot, amikor összegyűlnek és foglalkoznak az anyaggal, a pontosabb részletek már anyag függőek. Valószínűleg tudtok szerezni termet iskolán belül is akár.


Egy másik megoldás, hogy akár facebook-n csináltok egy-egy csoportot tantárgyanként és ösztönizetek a kérdések feltevését és azokra válaszadást. (Nyilván a gyengébbek kérdeznek, a jobbak válaszolnak). Ez mondjuk nem kifejezetten tanulás, de szerintem könnyebb megszervezni, mert kevesebb terhet jelent a jobbak számára.


Mivel fizikát és matematikát taggelted, itt bőven lehet egy feladaton együtt gondolkodni, ötleteket adni egymásnak, esetleg a nehezebb feladatokat hét végén átbeszélni valakivel, akik jobban vágja az anyagot. Skype, facebook, órák után bentmaradni, a médium már az embertől függhet.


De szerintem felesleges azt várni, hogy ebbeb mindenki részt vegyen, mert nem mindenki akar magára plusz terhet, nem mindenki akar egyáltalán több erőt belefektetni, nem mindenki tud jól mással együtt tanulni.


Előszőr azt kell felmérni, hogy ki vállalná és mire van igény, utána megszervezni nem lehet olyan nehéz.

2014. febr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!