Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pontszámító kalkulátor hiba?

Pontszámító kalkulátor hiba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Következő a problémám: a felvi.hu oldalon van egy pontszámító kalkulátor. Beírtam minden eddigi eredményemet, illetve h jelenlegi tudásom szerint melyik tantárgyból kb. hány %-ra tudnék leérettségizni, ezután kiválasztottam az iskolát, ahová be szeretnék kerülni, ráklikkeltem, hogy pontszámítás és kiírt valami olyasmi szöveget, hogy "a pontszám nem éri el a jogszabály minumumot" Gondoltam magamba, biztos nincs meg a 260 pontom stb, de amikor másik iskolát választottam ki, akkor 341 pontot írt ki. eduline.hu-n szintén van egy ilyen pontszámító, ott meg ugyanezekkel az eredményekkel 327pont jött ki.

Kérdéseim:

1.Melyik kalkulátornak higgyek?

2.Szerintetek bejelöljek úgy egy sulit, hogy nem biztos hogy egyáltalán a minimum pontok megvannak hozzá?

3.Ha idén nem jutnék be egyetemre, akkor választanám az OKJ-s képzést, viszont ha azt elvégzem, akkor utána már nem járhatok államilag támogatott egyetemre/főiskolára, hanem azt saját magamnak kell finanszíroznom? (tudom, ez a kérdés kicsit eltér a fentebb leírt problémámtól, azonban nagyon hálás lennék, ha valaki ezt is megválaszolná nekem.)


Aki válaszol, természetesen felpontozom!



2014. febr. 8. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:

1: A felvi.hu-n lévő jól működik, ellentétben az eduline-on lévővel.

2: úgy nincs sok értelme.

3: Nem, néhány félévvel kevesebb állami támogatott féléved marad, ha egyetemen/főiskolán végzed az OKJ-t és ha államilag támogatottat végzel, feltéve ha van még ilyen. Ellenkező esetben nem befolyásolja az egyetemi dolgokat.

2014. febr. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1.a felvi kalkulátora jó..nézd meg hogy esetleg elütöttél e valamit..vagy pl. a szak követelménye az emelt érettségi és nem azt írtad be stb...sokat segítene ha leírnád milyen szakra szeretnél menni...és mikből fogsz érettségizni és milyen szinten..is milyen elméleti %-kal számoltál.

2. igen jelölj be úgy sulit mert nem tudhatod hogyan fog sikerülni..és ha mégis jól sikerül akkor bosszankodhatnál hogy egy egy kattintás lett volna és bent lennél esetleg

3. ha mégsem jutsz be egyetemre és az okj-t választod..ha elvégzed ha otthagyod semmit nem befolyásol abban, hogy egyetemen államin tanulhatsz-e..Szóval attól ha szereztél egy okj szakmát érettségi után még ugyanúgy jár a 12 állami félév egyetemen..

2014. febr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Igen, hasonló problémával mi is küszködünk, de számomra furcsa, hogy egy várt 410-430-as pontszámmal nem érném el a minimum ponthatárt. Van olyan is, hogy nem jelennek meg a kiválasztható intézmények. Illetve az e-felvételi felülete is hibás volt, mikor utoljára néztem, mert természettudományos tárgy jegyéhez meg mindenféle tárgyat, kerámiát is be lehetett írni. :D

Lényeg: Frissíts, zárd be a lapot és nyisd meg újra, hátha jó lesz!

2014. febr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!