Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg olyan száraz a politol...

Tényleg olyan száraz a politológia, mint amennyire mondják?

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni, és a felvételi leadási határideje is lassan elérkezik. Elsősorban humán irányultságú vagyok, de céljaim érdekében hajlandó vagyok bizonyos engedményekre: az egyetem után szeretnék beíratkozni brókertanfolyamra, mert jövendőbeli céljaimat ezzel (is) tudnám megvalósítani. Ezt már munkavállalás után tervezem elvégezni, tehát a diplomámmal a tanfolyam alatt dolgoznom kell. Így igyekeztem olyan szakot, egyetemet keresni, ahol viszonylag versenyképes diplomára tehetek szert. Elég jó tanuló vagyok, Közepes nyelvizsgám is van, a pontszámom olyan 410 körül várható. Ezzel annyi a baj, hogy az érdekeltségeimről lemondhatok (pszichológia, média), így találtam a viszonylag elérhető politológiára. Nem sok jót hallottam róla, sokak szerint túl száraz olyanoknak, akiket ez megszállott szinten érdekel, és elhelyezkedni sem lehet vele túlságosan. A kérdésem tehát az, hogy mennyire hitelesek ezek az információk, és esetleg mit ajánlanátok helyette.

2014. febr. 9. 18:32
 1/2 kapuciner válasza:

Azokkal egyetértek, akik azt mondják, hogy mint politológus nem fogsz állást találni. A jelenlegi "politika" nem gondolkodókat, hanem a frakciófegyelemhez hű gombnyomogatókat alkalmaz (ami persze nem zárja ki, hogy közben továbbképezd magad!).


Ahhoz, hogy a dolgok a TE szád íze szerint alakuljanak, ahhoz saját pártot kellene alapítanod - ahhoz egyrészt igen sok pénzre, vagy pedig a többség által feltétel nélkül elfogadható ideológiára van szükséged.


Az én megítélésem szerint ha el tudod fogadni, hogy a fekete ellentéte a fehér (jelen esetben a narancssárga ellentéte a piros, vagy fordítva) akkor állj be egyik nagy párt mögé, és az ott hallott sztereotipiákat betanulva akár még ismert képviselő is lehetsz.


Ha gondolkodni szeretnél a jövőben, és nem csak gombot nyomogatni, emellett elfogadod azt, hogy a fekete ellentéte a "nem fekete", akkor válassz magadnak egy olyan kisebb pártot, ahol kíváncsiak a véleményedre, és egyáltalán a benned megfogalmazódott kérdést fel is teheted..

én azt tanácsolom, hogy a politikával csak hobbi szinten foglalkozz, így rálátásod lesz arra, mikor kell döntened a magad sorsa felől, bármikor felállhatsz, és nincsenek kötelezettségeid.


Sajnos helyette igen kevés alternatívát tudnék ajánlani, hiszen mint bróker, valahol nagyon a létra alján fogod kezdeni, és bizony ahhoz hogy feljebb kapaszkodj, egy pár emberi sorson majd át kell hogy gázolj..

Bemelegítésnek valamelyik külföldi egyetemet ajánlanám, ahol annyi ösztöndíjat kaphatsz, hogy megélj belőle (egy kicsit még dolgozhatsz is mellette), és a kapcsolatok kiépítése mellett még a nyelvet is jól meg tudod tanulni.

2014. febr. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A politológia egyáltalán nem száraz! Én is pszichológiában gondolkodtam elsősorban, de oda engem sem vettek volna fel, így a politológia mellett döntöttem, pedig nem a politikai hírekkel feküdtem-keltem...

És imádom, van benne pszichológia egyébként, még média is, tehát nyugodt szívvel ajánlom. Annyira összetett, egyáltalán nem bántam meg, hogy ezt választottam. Nem csak jártasságot kapunk a tanárainktól a politikatudományban és a hozzá kapcsolódó ismeretekben, de egy elemzői szemléletet is szépen lassan elsajátít itt, aki komolyabban veszi.

2014. júl. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!