Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogra szeretnék menni, de nem...

Jogra szeretnék menni, de nem fogom elérni a 460 pontot, ha helyette politológiára megyek, tudok mellette tanulni, vagy dolgozni, hogy utána 3 év múlva jelentkezzek jogra?

Figyelt kérdés
Ennek van értelem? 400-430 pont körül leszek, több tuti nem. Fizetősre nem tudnék menni, mert vagy a tandíjat fizetem, vagy a többit. Plusz nincsenek ösztöndíjak. Míg, ha felvesznek politológiára, kaphatok ösztöndíjakat. Azt mondták, ott nem kell túl sokat tanulni. Tudnék mellette tanulni, hogy egy újabb emelt érettségit letegyek? Vagy dolgozni, hogy tudjam később a tandíjam fizetni? Nem szeretnék évet kihagyni. Egyéb tanács?

2014. jan. 31. 21:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Tényleg MINIMUM 6 évet feláldoznál az életedből? + bukás lehetősége


Mert az oké,hogy jogász leszel;de hogy azzal bármit is kezdj,tovább kell magad képezni. Mert így kb hivataloknál helyezkedhetsz el-kizárólag.

Ügyvédi pályán pedig max úgy tudsz elindulni,ha egyik szülőd vagy közvetlen ismerősöd már kitaposott neked egy utat. Hidd el,tudom...


Szóval vagy maradsz politológiánál (ELTE-p. vagy DE-p.) vagy pedig közigazgatási karon belül valami...

2014. jan. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kihagynék egy évet (és nem pazarolnék el államilag támogatott féléveket), elvégeznék egy okjt, mellette keresnék munkát és újraérettsigéznék, és voilá jog. Tök értelmetlen elkezdeni egy szakot, ami hát érdekel, de amúgy nem ezt akarom tanulni. Hidd el, én 3,5 évet szenvedtem egy szakkal, most van/lesz belőle diplomám, és semmire sem volt jó, csak stresszforrásnak. helyette azt tanulom, ami érdekel...
2014. febr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!