Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hangszerkészítést szeretnék...

Hangszerkészítést szeretnék tanulni, vagy a BME-n. Hogyan tehetem ezt meg, és mit érdemes?

Figyelt kérdés

Hangszerkészítést (vonós, illetve pengetős hangszerek készítését) szeretnék tanulni.Van lehetőségem,hogy ezt a felsőoktatásban elkezdjem,vagy ehhez szakiskolát kellett volna végeznem?Illetve ha elvégzem, mire számíthatok ezzel a szakmával?Meg tudok majd élni belőle?

Az eddigi tervem egy mérnöki diploma volt(matek és fizika fakultációs vagyok,mindkettőből emelt szintű érettségit fogok tenni,és úgy gondolom, reális,hogy 460 pontot elérjek).A BME-re terveztem tovább menni vagy mechatronikára,vagy gépészmérnöknek,esetleg fizikusnak.Ezekkel úgy gondolom a jövőben is jól fizető álláshoz juthatok, de nagyon nem akarom(érdekel a fizika,komolyan,a gépek is,valamilyen szinten programozni is tudok,de nem akarom ezt hivatásból csinálni,nap mint nap egy asztal előtt ülve.de nálam szempont a kereset,szeretném,ha a családomat el tudnám tartani úgy,hogy legyen mindenkinek saját szobája,és az ételen soha ne kelljen spórolni). Tudom hogy nem mondhatjátok meg,mit kellene tennem, főleg nem alaposabb ismeretek nélkül,illetve hogy mostanában sok hasonló kérdés van, de segítsetek, kérlek...Nagyon köszönöm!



2014. febr. 9. 23:41
 1/2 anonim ***** válasza:

A hangszerkészítés nem olyan hű de nagyon biztos kenyérkeresetnek tűnik, legalábbis amíg nem vagy befutott hangszerkészítő, addig biztosan nem. És komoly beruházás, mármint anyagba (a fának illik száradnia is, addig benne áll a pénz), gépek, egy műhelybe ahol csinálhatod...


Szerintem abból, amit felsoroltál az lenne a legokosabb választás, hogy mechatronika vagy gépész végzettség, mérnöki munka, aztán mellette hobbiból hangszereket gyártani.

A fizikust én nem tartanám annyira jó ötletnek. Mármint az is oké, de azért kevesebb a lehetőség ha körülnézel állásügyben.


Az én "mániám" a járműfelújítás (pontosabban restaurálás), de egy járműmotorokat gyártó cégnél dolgozom (ahol csupa vadiúj alkatrészből készülnek vadiúj motorblokkok), mert valamiből meg kell élni + megkeresni a pénzt a 30-50 éves motorok helyrehozására. :)

2014. febr. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen...
2014. febr. 10. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!