Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatika szak...

Gazdaságinformatika szak programozás?

Figyelt kérdés

Gazdaságinformatika szakra milyen programozási nyelvből érdemes felkészülni, hogy ha odakerül az ember akkor ne legyen túl nagy lemaradása? Olyan válaszát szeretném akik erre a szakra járnak/jártak. Nem tudom egyetemenként ez mennyire változik, esetemben a Corvinusról van szó.

Előre is köszönöm!



2014. febr. 10. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Corvinusról nem tudok pontosan, de általában mindenhol C-vel kezdenek
2014. febr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

SZTE-ről tudok nyilatkozni.

Én PTI-n vagyok (Programtervező Informatikus) és lényegében a programozási tantárgyaink közösek más informatikai szakokkal (gazdasági, mérnöki).


Itt 1. félévben van olyan hogy: programozás alapjai, ahol a C nyelv van elsősorban. Itt azokat tanítják első sorban, aki programozni nem programozott életében. Sokan ki is buknak, mert nem gyakorolják.

Ezután a 2. félév: JAVA SE

Majd 3. félév: C++


Ezek a főbbek, de van számos más, ami előbukkan.

C#, JAVA EE, Smalltalk, Haskell, PHP, Occam, Shell/Bash (linux script)

2014. febr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat!
2014. febr. 12. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!