Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha fel vagyok mentve matekból,...

Ha fel vagyok mentve matekból, akkor lehetek programozó?

Figyelt kérdés
Az a helyzet van, hogy nagyon buta vagyok matematikából de informatika szakra járok ! Mivel tanulni fogunk programozást az határoz e valamiben hogy fel vagyok mentve matekból vagy sem ? Mert én szeretnék programozni :) Előre is köszönöm ! Amúgy a többi tantárgyal semmi gond :)

2013. dec. 17. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok dolgot fogsz programozni, amihez nagyon-nagyon kell a matekot tudni, szóval magában nem gátolja azt, hogy programozó legyél, viszont nem lesz egy fáklyás menet, az is biztos.
2013. dec. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minden egyetemi szakon erős a matek, ahol a programozást tanítják. Csak a logikával nem sokra mész. Van analízis, és algebra is, absztrakt és lineáris, vektorokkal és mátrixokkal.

Magát a programozást megtanulhatod:

[link]

lényegében egy nyelvet tanulsz meg, és logikával megírod a programod. Bár nem biztos, hogy ezzel profi lehetsz.

2013. dec. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Programozáshoz algoritmus elmélet és adatstruktúrák az alapok. Ehhez jó a matek, de nem a számtan része, hanem inkább geometria és absztrakt algebra.
2013. dec. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát felsőfokú végzettséget tutira nem fogsz szerezni, de talán el tudsz helyezkedni programozóként.. talán..
2013. dec. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ahhoz átlásd megértsd a programozást, ahhoz pontosan ugyan azok a képességek kellenek mint a matekhoz. Nem konkrétan a középiskolában megtanult számítások, elméletek. Hanem maga az a képesség, ami a matek dolgok megértéséhez, és átlátásához szükségesek.

Ebből egyértelműen következik, hogy belőled SOHA nem lesz programozó! Se jó, se rossz. Erőlködni lehet, még talán az is lehet, hogy végig bukdácsolsz valami programozó tanfolyamot. De akkor is csak egy kontár lesz belőled programozás terén. Szerintem felejtsd el ezt a szakmát. Ha nem akarsz egész életedben sikertelen, sor végén kullogó csődtömeg lenni. Inkább keres olyat amiben meg tudod magad valósítani!

2014. febr. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!