Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges felvenni minor...

Starbreeze kérdése:

Lehetséges felvenni minor szakként pszichológiát bármely BTKs karon?

Figyelt kérdés
PPKEn ezt hajtogatták nyílt napon, hogy pl. ha nem jutnék be pszicho.ra, akkor simán van még esélyem, hogy anglisztikára felvesznek és utána majd idővel tudok rá szakosodni....Mennyi valóság alapja van ennek? És esetleg más egyetemeken ez lehetséges? Esetleg KRE-n? ELTEn?

2014. febr. 10. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez semennyire nem állja meg a helyét. Pszichológia szak mellé nem lehet felvenni minort - ebből a tényből kiindulva szerintem a pszichológiát sem lehet felvenni minorként. Az ELTE-n legalábbis 100%, hogy nem, ugyanis még csak nem is egy karon tanítják a pszichológiát és a többi bölcsészképzést.


Egyébként meg nem véletlen, hogy pszichológia BA-val nem lehet elhelyezkedni, sőt, még pszichológus végzettséget sem ad. Ahhoz, hogy az ember menjen valamire, minimum a mesterképzést is el kell végezni - és ez alapján kétlem, hogy egy másik szak mellett egy kis pszichológiai szakosodással bármire is mennél, mikor minimum öt évnyi 100%-osan csak pszichológia szakos tárgyak tanulására van szükség.

2014. febr. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
SZTE-n van pszichológia minor, az nem tudom, hogy PPKE-n van-e, ezt egy ott tanulótól vagy a TO-tól kell megkérdezned.
2014. júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocs, megnéztem. SZTE-n sincs már pszichó minor. Volt, az tuti, mert a barátnőm így végzett.
2014. júl. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!