Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valaki szeptembertől csak...

Ha valaki szeptembertől csak költségtérítéses formába kerül be az egyetemre, és ott nagyon magas az összeg, akkor az hogyan tud felvenni diákhitelt?

Figyelt kérdés
Például az orvosin 1 millió forint körül van 1 félév, de azt hallottam, hogy a diákhitellel csak maximum 250 ezret lehet egy félévben felvenni, viszont, ha valaki csak ide kerül be és nem tudják neki finanszírozni, akkor mit tud tenni?

2014. febr. 5. 12:34
1 2
 1/13 Andizsuzsi ***** válasza:
54%
Akkor nem lesz orvos belőle.
2014. febr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%

Nem tart senki fegyvert a fejéhez, hogy jelölje meg ezt a szakot is.

Ismered a mondást, miszerint "Addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér!"

A két szép szeméért senkit nem fognak megsajnálni. Én is szívesen vennék egy autót magamnak, de ha nincs rá pénzem, akkor nem lesz autóm...

2014. febr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Bocsánat, de nem vagyok kíváncsi az ilyen szövegekre, aki tud konkrét lehetőséget mondani, az írjon!!

Sajnálom, ha nem tudod megvenni az autót, nem azért írtam a kérdést, hogy szánakozzatok és gúnyolódjatok, csak a lehetőségeket szeretném felmérni, akinek van konkrét ötlete, az írjon!!!

2014. febr. 5. 14:49
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Ezt csak példaként írtam, de úgy látszik nem jött át egyikőnk válasza sem.

Mit vársz amúgy? Diákhitelből nem fogod tudni finanszírozni az orvosit, így vagy bekerülsz államilag támogatott képzésre, vagy nem fogsz orvosnak tanulni. Ez ilyen egyszerű...

2014. febr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Andizsuzsi ***** válasza:
68%
Konkrét ötlet az, hogy úgy tanulsz a gimnáziumba, hogy felvegyenek államilag finanszírozottra. Ha nem sikerül, és nincs pénzed tandíjra, nem jársz oda. Akkor sem, ha ez neked nem tetszik. Amúgy gondolj bele, ha az orvosin 12 félév alatt 12 millát felvennél diákhitelként + kamat, az életben nem fizetnéd vissza.
2014. febr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Andizsuzsi ***** válasza:
77%
gimnáziumbaN
2014. febr. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Ha még a válaszokban az iróniát se érzed, és elvonatkoztatni sem tudsz (amihez kell egy alapvető IQ szint), akkor inkább orvosnak se jelentkezz, nem akar senki meghalni a kezeid alatt.
2014. febr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Oké, lehet, mégegyszer bocs.De ezt akkor is szemétségnek tartom, hogy az orvosin, fogorvosi, állatorvosin is kb. 1 milliót kell fizetni egy félévre, ha valaki csak oda kerül be, talán ennyire drágák a felszerelések vagy a boncolás vagy nem tudom elképzelni, de fejenként ennyi, és ha pl. kb. 150 embert felvesznek egy évfolyamba, akkor az rengeteg pénz az egyetemnek, mert ugye, aki államilag támogatottra bekerül, annak meg az állam fizet ennyi pénz az egyetemnek, vagy rosszul tudom?

Pl. egy jogi vagy bölcsészkaron meg csak kb. 150-200 ezer egy félév, oké, hogy ott nem olyan drágák a berendezések, meg nem tudom, nem értek hozzá, de szerintem akkor is aránytalanok a különbségek, ez a véleményem!

2014. febr. 5. 15:24
 9/13 Andizsuzsi ***** válasza:
83%
Most csak azért is megnéztem... A pécsi egyetemen az általános orvos képzésre 383 pont volt a határ. Aki ennyit nem tud összeszedni, az ne is akarjon orvos lenni. Ez a véleményem.
2014. febr. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nekem most is több van ennél, csak félek, hogy a pesti orvosira vagy állatorvosira nem lesz elég, azért akarok újra érettségizni, nem először próbálkozom, csak érdeklődtem, ha nem kerülök be, akkor mik a kilátásaim...
2014. febr. 5. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!