Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE programtervező informatik...

ELTE programtervező informatikus diploma mennyire versenyképes / elismert nemzetközi szinten?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a diploma az infósok piacán csak belépő, és az számít mit tudsz valójában, bla, bla, igen. De nekem mégis fontos hogy a papírom megítélése milyen nemzetközi (pl. európai) szinten? Nem néztem még utána más egyetemek tanterveiben konkrétan, csak azt látom hogy nagyon durván sok a matek, aminek nem tudom konkrétan mi haszna van, azon kívül hogy szívasson. Na jó, sejtem: hogy megtanítson

gondolkodni... ez inkább valami eszmei magasztos cél, így az első félévben még nem érzem annyira a kapcsolatot.

Lényeg hogy beszélek nyelveket, és nem feltétlenül szeretnék még itthon gürcölni x évet, egy közepes infós papírért, inkább oda mennék aminek valami neve is van. Ti mit gondoltok?



2014. jan. 27. 23:43
 1/5 anonim válasza:

programozók nem hiszem hogy nagyon járnának ide.

kérdezd a programozás kategóriában

2014. jan. 28. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Piert ***** válasza:

Szia!


Nos a matek valóban arra van, hogy tanítson. Pontosabban a szemléletmód kialakításában( ez a hivatalos verzió, persze az analízis nem csak ezt a célt szolgálja öt féléven keresztül). A diploma értéke meg jelentős, lényegében bárhol el tudsz vele helyezkedni bármilyen szoftveres munkakörben.

2014. febr. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Meg egy fenét. A matematika igenis nagyon fontos része az informatikának. Ez nem azt jelenti, hogy nincs olyan területe az informatikának, ahol matek nélkül is meg lehet élni, hanem azt, hogy létezik jelentős számban terület, ahova kell a matematika.


Az egyetem nem egy bizonyos szakmára készít fel, hanem egy teljes területre. Aztán ahogy szakosodsz nyilván csak a tudásod egy részét fogod aktívan alkalmazni (de a többi, mint munkavállalói potenciál nem fog elveszni). Ez igaz a matematikára is, de az összes többi tárgyra is.


Az csak egy bonusz, hogy közben jól fejleszti a logikát is és sokszor a matematikai hozzáállás is segít egy feladatban. (pl. konstrukciók tetszőleges nagyságra való általánosítását igen jól lehet vele gyakorolni).


Csak itt leírtam egy pár nagyon alap dolgot:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


Hihetetlen, hogy mennyien vannak tévhitben a matematika és informatika kapcsolatát illetően.

2014. febr. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, csak a kérdés nem ez volt alapvetően, hanem hogy "ELTE programtervező informatikus diploma mennyire versenyképes / elismert nemzetközi szinten?" Erről is tudnál mondani valamit?
2014. febr. 26. 11:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyilván nem fogják a MIT-s meg Cambridge-s diplomások CV-jét csak, mert meglátják, hogy a tiéden ELTE van, de a fordítottja sem olyan valószínű. Szerintem azt nézik, hogy van diplomád és utána az dönt, hogy mit tudsz felmutatni még.


Szerintem el lehet vele helyezkedni szinte bárhol a tudás is meg van mellette (különben pedig más diploma sem ér sokkal többet).

2014. febr. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!