Bme járműmérnök?

Figyelt kérdés
Ha valakinek van róla valami tapasztalata, esetleg magáról a közlek karról és megosztaná nagyon megköszönném. Mennyire nehéz, milyen a közösségi élet, megéri-e oda jelentkezni stb. Nagyon sokat gondolkoztam a BME, és az SZE között, de jelenleg Pest felé hajlok.

2014. febr. 11. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is járműves vagyok. Maga a szak az baromi nehéz.

Rengeteg tanulnivaló van, mellette rengeteg házi, jegyzőkönyv, miegymás. Szabadidőd nem nagyon lesz.

Közösségi élet alapvetően jó. Az más kérdés, hogy nem nagyon lesz időd rá, mert rengeteget kell tanulni. Akik rendszeresen járnak bulizni, azoknak kinéz pár év csúszás. Én azt mondom első a tanulás. Nyáron úgy is lehet eleget szórakozni.


Maga a járműmérnöki szak az egyik legjobb választás a mérnöki szakok közül. A BME pedig Magyarországon a legjobb dolog, amit a diplomádra írhatnak. Ha ezt a kettőt összeadod, akkor egy olyan dolgot érhetsz el, amiért bőven megéri ez a rengeteg tanulás és szopatás.

2014. febr. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ! És azt megmondanád, hogy amikor bekerültél az egyetemre, milyen szinten voltál matekból, fizikából? 0. matek zh mennyire vészes?
2014. febr. 16. 11:53
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ezek kb. a 0. ZH feladatai. Viszont párhuzamos tárgyakhoz szükséged lesz a matektudásra, érdemesebb felkészülten indulni.

2014. febr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!