Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakra lenne érdemes...

Melyik szakra lenne érdemes mennem?

Figyelt kérdés

Földrajz-angol/földrajz-történelem szakos tanár szeretnék lenni a jövőben :) Szerintetek melyik szakra kellene mennem? Pedagógus? Földrajz? Van itt olyan aki tudna nekem ebben segíteni?

Előre is köszönöm!



2014. febr. 12. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Osztatlan tanárképzés van, arra kell jelentkezned, ha tanár szeretnél lenni. Én az angol-földrajz párosítást javaslom, mert angolból többen keresnek magántanárt, és elhelyezkedhetsz nyelviskolában is.
2014. febr. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt is csinálhatod hogy elvégzed a földrajzot,leraksz egy C1 vagy (inkább) C2-es angol nyelvvizsgát,majd ha tanár akarsz lenni, egy továbbtanulsz annak (az azt hiszem plusz 2 év). Így 3 diplomád lesz külön.


Amiben nem vagyok biztos h így minden iskolában taníthatsz, de magántanár tuti lehetsz, angol és földrajz is. Ha a pedagógusit megcsinálod, akkor általános iskolákban és gimiben/szakközépben is taníthatsz. Nálunk több ilyen tanár volt szakközépben, egyetemen pedig legtöbb nem tanárnak készült, de most tanít minket (BKF-en)

2014. febr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Angolból már van nyelvvizsgám, tehát azzal nincs gond, csak azt nem tudom eldönteni hogy ilyenkor föci szakra vagy pedagógusira kell menni. Középiskolában szeretnék tanítani :)
2014. febr. 13. 19:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Földrajz és utána pedagogus (ezt az egyik tanárom mondta, de attol nem vennem biztosra. Kerdezz utana meg ma/holnap) viszont en a helyedben földrajzra mennék először.
2014. febr. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!