Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Üdv! Ha én Esti tagozaton....

Üdv! Ha én Esti tagozaton. (többi lent)?

Figyelt kérdés

Ha én esti tagozaton szeretném el végezni a szakmámat,van-e valami hátránya.Például máshogy néznek rám(nem vesznek fel bizonyos helyekre emiatt),vagy valami hasonló,eléggé félek ettől.

Valamint,azt szerteném még kérdezni,hogy hány éves kortól lehetséges esti tagozatra járni,illetve mivel jár ez?

Válaszokat előre is köszönöm!



2014. febr. 14. 16:47
 1/4 arton ***** válasza:

A munkáltatókat a tudásod érdekli, és hogy legkevesebb befektetéssel (fizetés) a lehető legtöbb hasznot hozd neki.


A legtöbb tudást nappalin majd estin és végül levelezőn tudod megszerezni. Ezt ők is tudják.


Ha 0-ról akarsz elkezdeni egy szakmát, akkor nappalira menj, ha van alapod amire építhetsz, és a munkáltató felé is tudod igazolni, bizonyítani és nincs lehetőséged nappalira akkor estire/levelezőre.

2014. febr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
0ról kezdeném,de nem szeretnék estire járni,akkor nehéz dolgom lesz? egyébként köszönöm az értelmes választ!
2014. febr. 15. 17:01
 3/4 arton ***** válasza:

Nem lesz nehéz megtanulni, valamivel könnyebb lesz, mert csökkentett anyag, csökkentett elvárás. Pont ezért hátrányból indulsz azokkal szemben akik nappalin tanulják, neked azt a kieső tudást magadtól kell pótolni. Esti levelező (főleg levelező) akkor jó, ha van valami alapod, de nem tudsz tovább lépni, mert nincs papír. A munkáltatót meg nem igazán érdekli, hogy milyen munkarend van beírva diplomádba, az érdekli, hogy elvégezd a munkát. Persze, ha ketten lesztek jelöltek te meg egy nappalis 0 munkatapasztalattal valószínűleg őt veszi inkább fel, de ezt nehéz megmondani.


Az igazi hátrányod tényleg abból származik, hogy meg van vágva (bár estin inkább sűrítve) az anyagod.


Második kérdésedre meg nem válaszoltam:


-korhatár ugyan annyi mint nappalin. Érettségitől életed végéig.


Hátrányok: Nem igényelhetsz rá csp-t vagy egyéb támogatásokat. Estin nem jár tanulmányi ösztöndíj (ez akár pár tízezer is lehet). Ami szerintem a legnagyobb kiesés viszont, hogy nem vállalhatsz diák munkát és ezért a legtöbb gyakszihely is nappalasira van meghirdetve, tehát eléggé megnehezíted a dolgod, hogy úgy kerülj ki egyetemről, hogy van szakmai tapasztalatod. Meglehet oldani, csak nagyon nehéz.

2014. febr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 arton ***** válasza:

+hátrány:

Csak nappalin nem kell Tb-járulékot fizetni. Ez most 6810 Ft. Persze ha van munkád ez kiesik.

2014. febr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!