Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tervező akarok lenni. Építő-,...

Tervező akarok lenni. Építő-, vagy építészmérnök?

Figyelt kérdés

Már általános 6. osztályban eldöntöttem, hogy én házakat akarok tervezni, és most építőipari szakközépben tanulok.

Érettségi után Debrecenbe a műszaki karra szeretnék menni, de nem tudom, hogy számít -e, hogy építész vagy építőmérnöki karra jelentkezzek, ahhoz, hogy tervezői képzésre továbbmehessek. Számít melyikre megyek?



2014. febr. 14. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha házakat akarsz tervezni, akkor építészmérnök. Az építőmérnök nem házakat tervez.
2014. febr. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az építő mérnökibb, az építész művészibb szak. Az építőmérnök statikai tervezést végez, számításokkal, az építész a főleg forma-funkció kialakítását tervezi. Az építőnek jobban kell szeretni a matematikát, fizikát, az építésznek jól kell tudni szabadkézzel is rajzolni - mert a tervezés úgy jó. Járj rajzszakkörre, az mindenképp jó (Debrecenben vagy?)

A terv feldolgozása géppel történik, de a szabadkézi rajz az építész kifejezőeszköze

2014. febr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A különbségekről már felvilágosíttotak, egyébként házakat akarok tervezni a jövőben ha minden összejön :)

Azért tettem fel egyébként a kérdést, mert hallottam valami olyasmit, hogy ha tervezőnek akarok menni, akkor építésznek kell menni nem építőnek...

Egyébként nem, nem Debrecenben tanulok, hanem Nyír1-en.

2014. febr. 14. 19:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak magamat tudom ismételni. Ha házakat akarsz tervezni, akkor építésznek menj, mert az építőnek köze nincs a házakhoz!

Tervezni mindkét helyen tudsz, csak az a nem mindegy, hogy mit.

2014. febr. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az építőkaron több szak van: út-, mély-, szerkezetépítő - ez utóbbinak van köze a házakhoz - a szerkezetet tervezi - de nem formai szempontból, hanem statikai szempontból. Tehát építésznek menj. És most meg rajzszakkörre - van valamely műv.házban?
2014. febr. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát, biztos van :D akkor utánanézek..

bár még csak 11.-es vagyok, szal van időm, de meglesem milyen rajzszakkörök vannak :D

köszi a válaszokat!

2014. febr. 14. 23:29
 7/8 anonim ***** válasza:
azért van közük a házhoz építősöknek,ezt így nem lehet kijelenteni,hogy nincs.Például magasépítés szakirányon van olyan tárgy, hogy lakóépületek tervezése,tehát azért némiképp belekóstol egy építőmérnök is a házak tervezésébe.Nyílván nem az a specialitása,de fogalma van róla,és nem is egy bonyolult dolog.
2015. szept. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Egyébként most hogy mindjárt végzek, vicces ezt nézni. Engem soha senki nem világosított fel, és nem is gondoltam bele.

De mindenkinek elmondod aki építész akar lenni. Hogy azzal, hogy elvégzed az egyetemet, nem leszel építész, hanem csak egy kis építész segéd. (Jogászoknál is így van.)

Ha építész akarsz lenni, előre gondolkozz milyen jogosultságot akarsz szerezni, hol szeretnél házakat tervezni.

2020. júl. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!