Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha építészmérnök akarok...

Ha építészmérnök akarok lenni, akkor rossz utat választottam?

Figyelt kérdés

Kereskedelmi és marketing szakon vagyok. Nem tudom, hogy ez a szakközépiskola akadályozná a jövőmet? Nem akartam gimibe menni, mert csak egy sima érettségim lenne. úgy gondolom hogy ez a marketing végzettséggel is el lehetne helyezkedni, ha netán valami rosszra fordulna.

Szóval mi a véleményetek?


2013. jún. 9. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Biztos nem akadályozná, nem baj az, ha több mindenhez értesz. Viszont nagyon feküdj rá az érettségi tárgyakra, hogy legyen minél több pontod, plusz a rajzolásra.
2013. jún. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ugyan ilyen dilemmában voltam én is pár éve. Mérnöki pályával sokkal jobban jársz manapság. Nem tudom, mennyit hallottál az elmúlt 1-1,5 évben a gazdasági szakokról.

Egyébként meg tök mindegy, hogy gimibe jársz-e vagy szakközépbe, mert a szakközép önmagában nem ad szakmát. Max csak ha továbbképzed magad minimum egy OKJ-vel, de hát oda meg egyszerű gimis bizivel is felvesznek.


Max tényleg annyi előnye van egy szakközépnek, hogy ha az adott szakirányt akarod folytatni érettségi után, akkor a felsőoktatásban meglesznek az alapok, lesz ismertséged pár tantárgy iránt. De tény, hogy egy építőipari szakközéppel jobban jártál volna.

2013. jún. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem lehetetlen onnan bekerülni, de ideálisabb lenne egy erős gimnázium, akár rajz tagozattal,vagy egy építőipari szakközépiskola. Mivel ez teljesen más irányú iskola, ezért pont azok a tárgyak amik majd a felvételinél kellenek, nem elég hangsúlyosak. Ha őszintén kérdezed, szerintem hátráltat némiképp
2013. jún. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De azért van esélyem igaz? és középiskola 11. 12. osztályban nem oktatnak műszaki rajzot? vagy ahoz külön tanárhoz kell járnom ha ezen a szakon vagyok?
2013. jún. 10. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!