Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha másik intézménynél szeretné...

Ha másik intézménynél szeretném elvégezni a mester képzést, akkor mennyi arra az esély, hogy a kreditjeimet teljes mértékben elfogadják az alapképzésről?

Figyelt kérdés

Értem ezt a kérdést azokra a szakokra is, ahol nincs teljes kreditértékeléses beszámítás. Esetleg Tanulmányi Osztályon erről tudnak tájékoztatást adni, vagy majd akkor derül ki, amikor már elkezdem a mester képzést a másik suliban?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2014. febr. 15. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:
44%

Te miről beszélsz?:D Az alap és a mesterképzés független egymástól. Milyen krediteket kellene elfogadni meg beszámítani?

Az alapképzéshez szükséges x kredit, a végén kapsz egy oklevelet. Utána jelentkezel mesterre, ahol megint x kreditet meg kell szerezni a diplomához.

2014. febr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az egyetem honlapján általában megtalálod meddig kell beadnod a kérelmet, és az egyetem ahova jelentkezel eldönti mit fogad el és mit nem.
2014. febr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, mire gondol a kérdező. Például arra, hogy a mesterképzésre való jelentkezésnek előfeltétele, hogy bizonyos számú kreditet szerezzen abból a szakból már előtte a jelentkező (alapszakon vagy a korábbi felsőoktatási rendszerben annak megfeleltethető szakon). És ha ezt más intézményben szerezte (nem ott, ahová mesterképzésre jelentkezik), elfogadják-e bemeneti követelményként. Erre gondolsz, kérdező? Pl. elvégezte az anglisztikát az NYF-en és Deberecenbe jelentkezik mesterképzésre (szintén anglisztikára). Elvileg el kell fogadniuk, hisz ez a kreditrendszer lényege: az átjárhatóság és a szakok egységes követelményei. Vagy ha pl. történelem szakos és fizika mesterszakra akar menni, akkor előtte fizikából egy 50 kredites modult kell elvégeznie (az első szakjával párhuzamosan minor szakként vagy külön részismereti képzésben). Anélkül nem is jelentkezhet. Az viszont engem is érdekelne, hogy a máshol szerzett részismereti krediteket mindenhol ugyanúgy elfogadják-e (én is hasonló cipőben járok), de ha az előbbi logikát nézzük, akkor elvileg elfogadják.
2014. jún. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!