Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanítanak a környezetmérnö...

Mit tanítanak a környezetmérnökin? Mit csinál egy környezetmérnök?

Figyelt kérdés

2014. febr. 16. 08:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Biológia alapjai

Fizika

Geológia

Kémia

Matematika

Mikro- és makroökonómia

Ökológia

Programozás

Talajvédelem

Természetvédelem

Analitikai kémia

Fizikai kémia és radiokémia

Kémiai technológia

Környezet gazdaságtan

Levegőtisztaság-védelem

Meteorológia

Települési vízgazdálkodás és vízminőség védelem

Áramlástan

Biztonságtechnika


Legfőképpen munkanélküli..mert ezzel nem nagyon van állás..nálunk a környezetvédelem nem annyira preferált terült..szóval..alig találnak állást.

2014. febr. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

Körülbelül azt, amit az Első írt, de van eltérés az iskolák között.


Alapvetően nagyon igaz, hogy ez egy mindenről tanulsz de semmihez se értesz szak.

Nem egy különálló szakma.

Nincs ilyen pozíció cégeknél.

Amire elvileg képesek lennénk, arra képes ezer más végzettségű is, csak ők még jobbak is nálunk.

Méréseket alapvetően nem mi fogunk végezni, az egy külön szakma. A laborban is más végzettségű van el jobban. A mérés kiértékelését is más végzettségű végzi. És innovációval is mások foglalkoznak.

Ahogy telik az idő, egyre kevésbé látom értelmét a szaknak.

Senkitől nem hallottam még, mire jó, csak hadoválást, mellébeszélést; és annak felsorolását, mire NEM jó.

Bárhol, ahol környezetvédelemmel foglalkozó szakembereket sorolnak (akár ilyen cégnél, vagy egy tanulmány készítői), a környezetmérnökök legvégén, a futottak még kategóriában, és csak 1-2-en.


Ha környezetvédelem, akkor biomérnök/vegyészmérnök/vegyész/energetikai mérnök esetleg, de úgy se a környezetvédelemben fogsz dolgozni, túlterhelt ágazat, már most tele van mindenféle végzettségű szakemberrel.


Ne akarj büfészakos lenni, ne akard megtudni, milyen érzés, amikor nem tudod, mire jó a saját szakod.

2014. febr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi! Sokat segítettetek!
2014. febr. 16. 20:49
 4/17 anonim ***** válasza:
59%

Hát, hogyha nem erre a szakra fogsz menni, akkor szívesen!

Bár szívesen találkoznék Veled a munkaügyin, hogy legyen ott ismerős, de ne akarj!!!!!

2014. febr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
42%
Haha, imádom ezeket a kérdéseket, mert kapom az e-mailt a környezetmérnök kulcsszó miatt, nagyjából mindig ugyanazt akarja tudni egy kérdező (1-2 naponta), és mindig ugyanazok válaszolnak. A 78%-os kolléga elmondja, hogy milyen haszontalan szak, ami nem életképes, nem versenyképes mással, és időpazarlás. Mivel tudom, hogy ő kábé másodéves, és fogalma nincs a munkaerőpiacról, ezért én (mint végzett km) elmondom, hogy gyakorlatilag minden ismerősöm szuperül elhelyezkedett például kutatóként itthon vagy külföldön, államigazgatásban, klímaadaptáció ENSZ, klíma-katasztrófavédelem Vöröskereszt (most vezette a Fülöp-szigeteki magyar mentőalakulatot pár hete), EU, kémiai analitikai cégeknél, EHS felsővezetőként, stb. Én még tanulok, fizetett kutatásokat csinálok és alapítottam egy környezettechnológia start-upot Londonban. Szerintem jó szak, én újra ezt választanám, ha 18 lennék. Ennyi.
2014. febr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Akvyrigen és az ismerőseim is másodévesek, akiknek az egész évfolyamaik munkanélküliek v pályaelhagyók.
2014. febr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
De,ha,a,plusz,két,éves,mester,képzést,is,elvégzem,akkor,sem,megyek,vele,semmire?(78százalékosat,kérdezem)(Nincs,spacem.)
2014. febr. 17. 16:32
 8/17 A kérdező kommentje:
Most,akkor,jó,vagy,nem?
2014. febr. 17. 16:33
 9/17 anonim ***** válasza:

Ja, azt még el szoktam mondani, hogy attól is függ, hogy neked bejön-e, hogy konkrétan mivel szeretnél foglalkozni. Egy többoldalas listát lehetne készíteni abból, hogy MI NEM, és MI a környezetmérnök. NEM hardcore mérnök, aki új technológiákat (mondjuk, új napelem cellát) fejleszt, viszont a gazdaságit végző embereknél ezerszer jobb a műszaki szemlélete, ezért a technológiák integrálása a gyakorlatba például nagyon testhezálló (én ezzel foglalkozom éppen). De ez csak egy példa. Ha elmondod mik a terveid akkor meg tudom mondani, hogy hová érdemes menni inkább.

Ha fogalmad sincs, csak érdekel a környezetvédelem, és nem voltál hülye a reálos tárgyakból, akkor szerintem viszonylag jó célpont, mert nagyon sok mindent megtanít, a specializálódás viszont a te feladatod lesz. Mesterre pedig elmehetsz energetikusnak/vegyésznek, vagy aminek akarsz, ha addigra eldöntötted miben látod a jövődet.

2014. febr. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ismerek legalább négy környezetmérnök végzettségűt. Az egyik dolgozik, mázlija volt, mert a gyakorlati helyére hívták vissza. De egy-ketten dolgoznak az 50 fős csoportjából. A másik tanít, ő se optimistább. A harmadik még nem keresett munkahelyet, nem lustaságból, egyéb okokból. A volt évfolyamán kb. 30 főből egy helyezkedett el szakmában, ő is protekcióval. A negyediknél hasonló az ábra.


Konkrétan még senkitől nem hallottam, mivel foglalkozik egy környezetmérnök, csak azt, hogy mivel nem, meg hadoválást, amiben semmi konkrétum nincs, csak mellébeszélés.


A szak oktatása amúgy sok helyen pocsék, és egy 18-19 éves végzős középsulisnak nehéz eldöntenie, hol jó.


A mesterszak elvileg az alapszak megismétlése, nem jó semmire. Olyan emberről se hallottam még, aki körny.mérnök BSc-ről körny.mérnök MSc-re ment volna. xD


Én személyesen lehet, hogy másik mesterszakra fogok menni, ehhez majd előre tervezek krediteket pótolni. Mert biomérnök mesteren kiröhögnek, ráadásul egy rakás kreditet kell pótolni, emellett vinni a biomérnök mestert is.


Egyébként ezen az oldalon is van több környezetmérnök végzettségű, néha ellenőrzöm a %-okat és nem ugyanazok. Munkanélküliek, pályaelhagyók, csalódottak.



Ha mázlid van, jók az adottságaid, még egyszer mondom: mázlid van és egyetem alatt nincs életed, annyira görcsösen keresed és építed a kapcsolati tőkét, akkor esetleg...

Én önkéntes vagyok két szervezetnél, egyiknek már nincs is szakmai munkája :D, a másik haldoklik :D. Plusz másik, mondjuk úgy, szemléletformáló hely konferenciáit, programjait is járom, és nekik még önkéntes se kell, tehát még ingyenmunka se. :D

2014. febr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!