Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatási szakképzés...

Felsőoktatási szakképzés elvégzését követően a tanulmányaimat a szakképzéssel azonos alapszakon automatikusan folytathatom?

Figyelt kérdés
Nem lett elég a pontszámom alapszakhoz így most felsőoktatási szakképzésre járok.Az eduline.hu-n ezt olvastam: "A felsőoktatási szakképzés azoknak is jó megoldás, akiknek nem sikerült jól az érettségijük, vagy nem szereztek emelt szintű érettségit - amely egyre több alapszakon alapfeltétel. Ők beiratkozhatnak a kétéves képzésre, amelynek az elvégzése után továbbtanulhatnak alapszakon." Ezért merült fel bennem ez a kérdés.
2014. febr. 17. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát, szövegértést azt látom, nem tanítanak azon a szakképzésen... Miért jelentené ez azt,a mire te gondolsz? Szerinted akkor az emberek nagy része nem azt csinálná, hogy jelentkezne inkább a sokkal alacsonyabb követelményű szakképzésre, ott eltanulgatna, aztán meg csak úgy menne tovább az alapszakra, holott ott nem is felel meg a követelményeknek? Ha ezt így végiggondolod, elég nevetségesen hangzik :DD.
2014. febr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Automatikusan nem mész tovább, de tudsz jelentkezni. A jelentkezésnél pedig meg tudod azt csinálni, hogy ne az érettségi pontokat vegyék figyelembe, hanem a foszk bizonyítványod eredményét. Ezután ha felvesznek alapképzésre bizonyos mértékben be tudod számoltatni a korábban tanult tárgyak eredményét, így azokból már nem kell vizsgáznod. Úgy kezdheted meg az egyetemet, hogy van már néhány kredited, így jobban tudsz koncentrálni a fontosabb tárgyakra.
2014. febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a második válaszadó segítségét!!
2014. febr. 17. 16:59
 4/7 A kérdező kommentje:
Remélem az első válaszadónak felejthetetlen élményt okozott, hogy a kérdésem kapcsán 1-2 percig felsőbbrendűnek érezhette magát.Gondolom ez az életben nem így van ezért is tűnhetett számára elengedhetetlennek ,hogy leírja nekem ezt a leereszkedő stílusú gondolatsort.További kellemes böngészést , remélem találsz még 1-2 kérdezőt akit jól megdorgálhatsz a rosszul magfogalmazott kérdéséért.Hisz gondolom számodra ez valamiféle küldetés lehet.:DD Köszönöm.
2014. febr. 17. 17:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Köszönöm a lehetőséget, mindig jólesik leereszkedni a pórnép közé (vagy mire gondoltál?!).
2014. febr. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
* Hamarabb küldte el. Szóval, látom a szövegértés tényleg nem megy :DD. Én nem a rosszul fogalmazott kérdésedért "dorgáltalak" meg (ki vagyok én, édesanyád, hogy dorgállak?), hanem a teljességgel logikátlan gondolatmeneted vezettem le. A kettő nem ugyanaz. *dorgálás
2014. febr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hát te nem tudom,hogy hol tanulsz de itt nálun k (De-MÉK) tényleg így van ,hogy elvégzed aztán automatikusan felvettek a vele megegyezö alapszakra.De attól függ hogy te hol tanulsz.Az egyik válaszoló írta , hogy sokkal könnyebb a fosz mint az alapszak,EZ NEM IGAZ.Ugyanazt tanulod mint az alapszakosok és a követelmények is ugyanazok, hiszen másként hogy számítanák be ha tovább mész alapszakra a krediteket?Söt van olyan tárgy amit csak MSC-n számítanak be, szóval nem olyan nagy ajándék az , ugyanúgy kell ott is tanulni.Ennyi remélem segítettem.
2014. febr. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!