Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egyetemet váltok és teljes...

Ha egyetemet váltok és teljes más szakra megyek számítanak a kreditek?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk költségtérítésesen vagyok és nem is szereztem sok kreditet és egyetemet váltok ott kezdhetek államilag támogatott szakot?

2014. febr. 17. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Ha van elég pontod oda, hogy felvegyenek, járhatsz oda,

de már annyival kevesebb támogatott féléved marad, amennyit már elhasználtál

2014. febr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha teljesen más intézménybe mész, nem nagyon fogják tudni beszámítani az előző kreditjeid
2014. febr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor olyan, mintha teljesen új lappal kezdenék? Persze leszámítva amit az első mondott, hogy a támogatottak közül párat felhasználtam.
2014. febr. 17. 22:18
 4/9 anonim ***** válasza:
Elképzelhető-
2014. febr. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ennél biztosabb válaszra lenne szükségem. :/
2014. febr. 17. 22:29
 6/9 anonim ***** válasza:

A 12 támogatott féléved csak akkor fogyatkozik, ha nem önköltséges formában jártad az egyetemet, ha teljesen más szakra mész pl: orvosiról -> politológiára, szerintem nincs olyan kredit amit beszámolnának, de erre az adott iskola tanulmányi osztályánál kellene érdeklődnöd, vagy facebookon rákeres az adott kar HÖK brigádjára (nekem válaszoltak).

Államilag támogatott szakra csak akkor kerülhetsz, ha a pontjaid elérik a meghúzott határt. Tehát ha újra sikeres felvételt nyersz.

2014. febr. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*rákeresel
2014. febr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tehát az új felvételi játszik. Azért rákérdezek. Nagyon Köszönöm!!
2014. febr. 17. 22:40
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak új felvételivel mehetsz másik teljesen másik szakra (átvétel csak azonos szakok között van..kevés eltérés lehet esetleg rokon szakok között)

Te eddig állami félévet nem használtál el, tehát ha újra felvételizel állami helyet kell megjelölnöd, ha eléred a pinthatást felvesznek

Eddigi kreditek:

azokat a tárgyakat amik esetleg megegyeznek a régi és az új szakon elfogadtatod -kredit elfogadási eljárásnak hívják-, akkor fogadja be az új szak a kreditet ha a tantárgy tematika legalább 75%-ban megegyezik a régi és az új szakon..sajnos ezeket egyesével kell lezongorázni, erre nincs szabály mit fogadnak el és mit nem..egyeteme és tanára válogatja. Ha teljesen más irányba akarsz tanulni..az ilyen közismereti tárgyakkal lehet próbálkozni mint, filozófia, szociológia..(ha az új szak nem filo vagy szociológia..mert akkor ezeket nem fogadják el..mert akkor alaposabban kell tanulnod)

2014. febr. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!