Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik "logikus" sorrend a...

Létezik "logikus" sorrend a felvételi jelentkezésben, vagy ez teljesen egyénfüggő?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy inkább az egyéni preferencia, inkább az állami helyek elsődlegessége, vagy inkább az esélylatolgatás alapján kellene meghatározni a "helyes" sorredet? (Átlagos anyagi helyzetre gondolok, amikor nyilván, jobb lenne állami helyre bejutni, de az önköltséges forma sincs teljesen kizárva). Ti milyen sorrendben jelentkeztetek, és miért pont úgy?

2014. febr. 18. 08:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyéntől függően kialakítható logikus sorrend. Nyilván a preferencia az elsődleges, én nem írnám be x szakot első helyre, ha az y szakra szívesebben mennék, akkor sem, ha valószínűleg x szakra kell több pontot elérni. Egyrészt sohasem tudható biztosra, másrészt nekem az az elsődleges, hogy oda felvegyenek, ahova a leginkább szeretnék járni.

Ez alapján én tavaly, amikor felvételiztem, az egyéni preferencia volt a legfontosabb a sorrend megalkotásánál. Ezen belül pedig én pl. meg sem jelöltem a fizetős verziókat, mert nálam az anyagi helyzetből és jövőbeli tervekből adódóan szóba sem jöhetett. Megjelöltem államin az álmomat, két egyetemen is, majd harmadik helyen egy tutibiztos b tervet, szintén csak államin.

2014. febr. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat.
2014. febr. 18. 09:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt mindenki maga dönti el, hogy neki mi a fontosabb. Én viszont úgy biztos nem jelöltem volna be első helyre szakot, hogy azzal például majd sokat lehet keresni, de igazából nem érdekel. Mert ha fel is vesznek, az a 3-4 év csak szenvedés lenne. Szóval inkább jelentkezek egy olyanra, ami tényleg érdekel is. Egyébként is kitudja még, hogy milyen lesz a helyzet a munkaerőpiacon évek múlva. Én csak államira jelentkeztem. Költséges abszolút megoldhatatlan lenne számomra. Én ahogy látom, most sokan a környezet hatására döntenek. Hogy ki mit mondott a szakról, karról, egyetemről stb. De az is lehet nem vesznek fel, mert nem lesz elég pontom. De akkor sem szomorkodok, megpróbáltam.


"Ha küzdesz, veszíthetsz, ha nem küzdesz, vesztettél"

2014. febr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!